Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
13.01.2024 | Czytano: 186

Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego

Od 15 stycznia zostanie uruchomiony nowy całoroczny podstawowy zespół ratownictwa medycznego, działający 12 godzin na dobę, z miejscem stacjonowania w Zakopanem. To efekt błyskawicznej odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia na wniosek wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara złożony 9 stycznia.

arch. malopolskaonline.pl
– Bardzo dziękuję Minister Izabeli Leszczynie za interwencję i pełne zrozumienie dla pilności potrzeb wzmocnienia zabezpieczenia medycznego powiatu tatrzańskiego poprzez uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego. Ta dodatkowa karetka jest w tym rejonie bezsprzecznie potrzebna. Dziękuję również Małopolskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ za sprawne podjęcie stosownych działań formalnych. Jak potwierdza dysponent ZRM-u, czyli Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem, jednostka jest przygotowana i gotowa do rozszerzonych zadań, więc już od poniedziałku nowy ZRM będzie mógł zostać uruchomiony – podsumowuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
 
Będzie to czwarty całoroczny ZRM zabezpieczający powiat tatrzański, a trzeci stacjonujący cały rok w Zakopanem. Powiat zabezpieczają także 2 ZRM sezonowe (jeden od 1 stycznia do 31 marca, drugi od 1 lipca do 30 września), 12-godzinne stacjonujące, w Bukowinie Tatrzańskiej.

 
Źródło Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl