Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
10.01.2024 | Czytano: 208

TAURON Hokej Liga. W piątek starcie niepokonanych

W piątek, 12 stycznia odbędą się cztery mecze ligowe. Najciekawiej zapowiada się konfrontacja na Jastorze, gdzie JKH podejmie Re-Plast Unię Oświęcim. Obie drużyny w 2024 roku są niepokonane, mają na koncie po trzy zwycięstwa. Na dodatek Unia pokonała lidera TAURON Hokej Ligi GKS Katowice i zdobywcę Pucharu Polski GKS Tychy. Ciekawie zapowiadają się także spotkania w Tychach, Nowym Targu i Sosnowcu.

Ligowy hit w Jastrzębiu-Zdroju zostanie rozegrany jako zaległe spotkanie 25. kolejki. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera w 2024 roku wygrała kolejno z KH Energa 4:1, Zagłębiem 3:2 w dogrywce oraz Podhalem 3:2. Z kolei Unia ma rozkładzie Podhale 7:5, katowiczan 5:1 oraz GKS Tychy 2:1. Piątkowe spotkanie zapowiada się arcyciekawie. 

W ramach 32. kolejki odbędą się trzy spotkania. O godz. 18 rozpocznie się mecz na Stadionie Zimowym, gdzie GKS Tychy podejmie Comarch Cracovię. W minioną niedzielę Ślązacy przegrali po zaciętym starciu z rozpędzoną Unią 1:2, a Pasy z GieKSą 0:7. Również o godz. 18 PZU Podhale Nowy Targ zagra z Marmą Ciarko STS Sanok. Dla Szarotek ten rok rozpoczął się źle, bo drużyna przegrała kolejno z Unią, Cracovią i JKH. W lepszych humorach są w Sanoku, bo w ostatniej kolejce zespół po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Zagłębie. W ostatnim piątkowym meczu Zagłębie podejmie KH Energa Toruń.

W weekend w lidze nie zobaczymy lidera i obrońcy tytułu GKS Katowice. Ślązacy w piątek w Cardiff zainaugurują turniej finałowy o Puchar Kontynentalny. W piątek, 12 stycznia o godz. 17 rozpocznie się spotkanie katowiczan z duńską drużyną Herning Blue Fox, w sobotę polski zespół zmierzy się z Cardiff Devils, a w niedzielę na zakończenie turnieju z Nomad Astana. 
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl