Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
06.01.2024 | Czytano: 162

Orszak Trzech Króli w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Pięknej tradycji stało się zadość i w święto 6 stycznia ulicami Rabki-Zdroju przeszedł Orszak Trzech Króli.

fot. Piotr Kuczaj
Poprzedziła go uroczysta msza święta w kościele św. Teresy, której oprawę muzyczną zapewniły rabczańskie chóry: Schola św. Tereski z Lisieux Schola Zelii i Ludwika Martin, Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju i Cantantes Angelicus. 

Po jej zakończeniu księża, przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Leszkiem Świdrem na czele, rabczanie, zespoły regionalne, harcerze, orkiestra i goście przeszli w pochodzie ze świątyni do amfiteatru. W orszaku szli trzej królowie, a wielu jego uczestników założyło na głowy korony i niosło okolicznościowe chorągwie. Orszakowi przewodziła Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój pod kierownictwem druha Jacka Klinowskiego, która przez całą drogę grała tradycyjne polskie kolędy i zespół regionalny Korpielorze ze Skomielnej Białej. 

Za liczne uczestnictwo w orszaku podziękował uczestnikom burmistrz Leszek Świder. - Bardzo dziękuję Państwu, że wzięliście udział w tym wydarzeniu, ważnym dla naszego miasta i dla nas, jako chrześcijan. Królowie przeszli długą drogę, żeby złożyć pokłon Jezusowi, natomiast my zrobiliśmy to symbolicznie. Potraktujmy ten czas, jak czas spotkania, wspólnego kolędowania – powiedział włodarz miasta. 

Gościem specjalnym Orszaku Trzech Króli w Rabce-Zdroju był w tym roku zespół Korpielorze ze Skomielnej Białej, który pod muszlą zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a wcześniej koncert kolęd dała rabczańska OSP. 

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia św. Teresy, Burmistrz Rabki-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji i Fundacja Trzech Króli. 

Hasłem Orszaku Trzech Króli 2024 było „W jasełkach leży”. 

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl