Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
05.01.2024 | Czytano: 869

16-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Wczoraj rano przy ulicy Kolejowej w Jordanowie doszło do potrącenia 16-letniej pieszej przez kierującą samochodem osobowym.

fot. Policja Sucha Beskidzka
33-letnia kierująca samochodem marki Volkswagen na przejściu dla pieszych potrąciła 16-letnią mieszkankę powiatu nowotarskiego.  W wyniku zdarzenia, nastolatka doznała obrażeń ciała i została śmigłowcem LPR przetransportowana do szpitala w Krakowie. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci, droga była nieprzejezdna. Teraz śledczy będą ustalać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych. Opady deszczu, śniegu, mokra, a przy tym śliska jezdnia - to czynniki pogarszające warunki drogowe. Natomiast jako piesi zawsze upewniajmy się dodatkowo czy nie zagraża nam niebezpieczeństwo, mimo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych dla własnego bezpieczeństwa ciągle rozglądajmy się na boki, abyśmy mogli odpowiednio w porę zareagować w razie nieprzewidzianego zagrożenia. W czasie zimowej aury korzystajmy z odblasków, nośmy jasne ubrania, w trakcie przechodzenia na drugą stronę odsłońmy kaptur lub inne nakrycie głowy, jeżeli utrudnia nam obserwację.

Źródło Policja Sucha Beskidzka

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl