Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
23.12.2023 | Czytano: 422

Kraków Airport inwestuje

Wspólnicy Spółki Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o. o. podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, jednogłośnie zaakceptowali przedłożony przez zarząd „Plan Inwestycyjny Kraków Airport na lata 2024 – 2045”

fot. M. Adamowski
fot. M. Adamowski
Podjęta decyzja jest podstawą formalną dalszych planów rozwoju krakowskiego lotniska i realizacji Planu Inwestycyjnego na lata 2023 - 2045 zgodnie z Planem Generalnym zatwierdzonym w 2018 roku. Przy tej okazji przekazano także informację o zakończeniu robót budowlanych związanych z rozbudową płyty postojowej w części zachodniej krakowskiego lotniska. Inwestycja ta właśnie uzyskała pozwolenie na użytkowanie.

Chciałbym podziękować wszystkim wspólnikom za zaangażowanie w rozwój krakowskiego lotniska-  obecnie i w przyszłości największego regionalnego portu lotniczego w Polsce i jednego z najważniejszych w Europie - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. -Długoterminowa prognoza rozwoju ruchu lotniczego na lata 2023 - 2045 zakłada, że ruch na krakowskim lotnisku będzie konsekwentnie wzrastał, osiągając według ULC nawet 16 mln pasażerów.  Na tendencję wzrostową wskazuje także rekordowy wynik czyli obsłużonych pod koniec roku 2023 - 9 milionowy pasażer i plan obsłużenia w 2024 roku 10 milionów pasażerów.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl