Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
21.12.2023 | Czytano: 249

"Daj Boże, żeby ta miłość z ust przeszła do serca" (zdjęcia)

Burmistrz Zakopanego wraz z zastępcą oraz przewodniczącym rady miasta i przedstawicielem Sopotu uroczyście otworzyli szopkę. Kolędy grali i śpiewali członkowie zespołu Giewont z Olczy.

fot. Marcin Szkodziński
Bożonarodzeniowa szopka ustawiona przy Urzędzie Miasta w Zakopanem została uroczyście otwarta. Jak co roku w otwarciu udział wzięli członkowie Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont z zakopiańskiej Olczy, którzy zagrali i zaśpiewali po góralsku kolędy. Nie zabrakło także harcerzy, którzy przynieśli światełko pokoju. 

Podzieliliśmy się światłem z Sopotem. Mam nadzieję, że tam i tu, to światło da jasność umysłów i serc do połączenia się. Do tego, abyśmy mogli stworzyć prawdziwą polską wspólnotę. Mam nadzieję, że ten który w najbliższym czasie się narodzi da nam nadzieję i mocną wiarę, że tak się stanie. Dziękuję, że jesteście tu z nami. Mam nadzieję, że te święta będą spokojne i radosne, aby każdy w swoich wartościach i przekonaniach mógł żyć, żeby tej nadziei nikt nie odbierał, żebyście mogli je przekazywać dzieciom i dalszym pokoleniom. Te wartości to najważniejszy fundament, który przetrwa. Czasami dom się remontuje i jest bałagan podczas remontu, ale fundament jest ten sam. Mam nadzieję, że to porządkowanie będzie oparte na naszym mocnym fundamencie wiary, tradycji i miłości. Tej miłości, która często pojawia się w słowach, ale nie zawsze w czynach. Daj Boże, żeby ta miłość z ust przeszła do serca - życzył mieszkańcom i turystom Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. 

Drewniane postacie znajdujące się w szopce można oglądać od 8 lat. Przygotowali je uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara. 

Czas radości i spotkań rodzinnych, ale też czas pamiętania o wartościach w których wyrośliśmy. Historia Szopki Bożonarodzeniowej, to już 800, jak św. Franciszek z Asyżu w 1223 roku po raz pierwszy wystawił żywą szopkę. Jest to piękna historia naszych chrześcijańskich korzeni, w których ukształtowana została nasza państwowość - mówił Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta. - W imieniu Rady Miasta chciałem złożyć życzenia wszystkiego najlepszego, dużo błogosławieństwa i radości wszystkim mieszkańcom Zakopanego, Sopotu, ale też tym wszystkim, którzy w najbliższym czasie zawitają do naszego miasta - życzył Jan Gluc. 

Podczas otwarcia szopki nie mogło zabraknąć także przedstawiciela partnerskiego miasta - Sopotu. - Dla narodu górskiego z drugiego końca Polski, znad morza ku Tatrom przywożę od mieszkańców Sopotu dla mieszkańców Zakopanego najlepsze życzenia. Spotykamy się corocznie w Zakopanem i Sopocie i to jest dowód jak silna więź jest między nami. Życzę spokojnych i zdrowych świąt oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - mówił Wojciech Zemła, sekretarz miasta Sopotu. 

ms/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl