Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
19.12.2023 | Czytano: 209

Przedświąteczne zakupy i zabawy ze Świętym Mikołajem (zdjęcia)

W Ochotnicy Dolnej odbyła się IV edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, co widać po ilości wystawców i odwiedzających.

Na jarmarku swoje wyroby zaprezentowało prawie 40 wystawców. Można było zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe i stroiki na świąteczne stoły, wieńce na drzwi, prezenty dla starszych i młodszych.

Były szynki, boczki, schaby, kiełbasy i kabanosy. Oczywiście nie mogło zabraknąć owczych serów i ciast.

O godzinie 11 do milusińskich przyjechał Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty i słodycze – każdy kto w mijającym roku był grzeczny mógł liczyć na coś dobrego. Dzieci z ekscytacją zbliżały się do Mikołaja, dzieląc się swoimi świątecznymi marzeniami, a on w swoim czerwonym stroju przysparzał radość wszystkim.

Podczas imprezy zagrał zespół Spod Gorca, który  prezentując kolędy i pastorałki wprowadził mieszkańców i turystów w świąteczny klimat.

Jarmark Bożonarodzeniowy stał się nie tylko miejscem zakupów i smakowania świątecznych przysmaków, ale także okazją do spotkań z sąsiadami i przyjaciółmi. Ludzie, ubrani w ciepłe swetry i szaliki, spacerowali między straganami, delektując się świątecznymi tradycjami i jednocześnie tworząc wspólne chwile radości.

Jd / UG

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl