Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
05.12.2023 | Czytano: 163

Starosta Marek Kwiatkowski Orłem Polskiego Samorządu

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał główną nagrodę w postaci statuetki Orła Polskiego Samorządu podczas Wielkiej Gali Polskiej Przedsiębiorczości 2023, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

fot. M. Książkiewicz / Grybow24.pl
- Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy w samorządzie powiatowym oraz wielomilionowych inwestycji, które zrealizowaliśmy na Sądecczyźnie – mówi starosta Marek Kwiatkowski.
 
Marek Kwiatkowski był jedynym starostą w Polsce, który otrzymał Orła Polskiego Samorządu. Kapitała zdecydowała o tym, mając na uwadze m.in. jego zaangażowanie w życie społeczne oraz wszystkie osiągnięcia i działania na rzecz rozwoju Powiatu Nowosądeckiego.
 
Ocenie podlegało wiele aspektów, w tym przede wszystkim realizacja historycznej dla Sądecczyzny inwestycji jaką jest wybudowanie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Inwestycja pochłonęła ponad 40 milionów złotych – pieniądze zostały niemal w całości pozyskane ze środków zewnętrznych. Ale to nie wszystko. W ciągu pięciu ostatnich lat, władze Powiatu Nowosądeckiego wydały na inwestycje ponad 300 milionów złotych, z czego 180 milionów pozyskały ze środków zewnętrznych.
 
Komisja konkursowa doceniła również inwestycje w infrastrukturze drogowej, w tym remont i modernizację ponad 130 km dróg, budowę 32 km chodników, 14 zmodernizowanych lub wybudowanych mostów oraz ponad sto doświetlonych przejść dla pieszych
 
- Realizowanie inwestycji mających poprawiać jakość życia mieszkańców Ziemi Sądeckiej i ich bezpieczeństwo to nasza praca – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – W tej kadencji udało się zrobić naprawdę dużo. Dziękuję za współpracę Zarządowi i Radzie Powiatu Nowosądeckiego, pracownikom naszych jednostek i oczywiście mieszkańcom Powiatu, z którymi na co dzień współpracuję!
 

 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl