Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
03.12.2023 | Czytano: 327

Udany listopad i troska o sąsiadów

W listopadzie z krakowskiego lotniska skorzystało 713 506 osób. Było to o 5 % więcej w stosunku do listopada 2019 roku i o 20% więcej w stosunku do listopada ubiegłego roku. Są też dobre wieści dla sąsiadów lotniska.

fot. M. Adamowski
fot. M. Adamowski
Cieszymy się, że ruch pasażerski na krakowskim lotnisku sukcesywnie wzrasta, mamy nadzieję, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, uda nam się  obsłużyć  9  milionowego pasażera i w ten sposób stać się pierwszym, regionalnym lotniskiem z tak rekordowym wynikiem - mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Przed nami czas podróży związanych z świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Podobnie jak w latach poprzednich podróżni będą mogli poczuć atmosferę świąt na lotnisku. Słodkości, małopolskie potrawy, choinki, świąteczna muzyka na żywo – to część atrakcji jakie przygotowaliśmy dla naszych pasażerów!

Z myslą o sąsiadach lotniska - program akustyczny

Kraków Airport ogłosił V edycję Programu poprawy komfortu akustycznego dla mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Kraków-Balice. W ramach dobrowolnej inicjatywy lotniska, mającej na celu minimalizowanie negatywnego oddziaływania lotniska na otoczenie i podniesienie jakości życia mieszkańców wokół portu lotniczego, mogą oni skorzystać z finansowego wsparcia przy wymianie stolarki zewnętrznej (okna i drzwi) o podwyższonej izolacyjności akustycznej oraz przy dodatkowych pracach wygłuszających.

Tegoroczna edycja została przygotowana w oparciu o doświadczenia zebrane w przeszłości. W ubiegłych latach Program spotkał się z dużym zainteresowaniem, złożono prawie 500 wniosków, a osoby, które skorzystały z dofinansowania doceniły zarówno prostotę aplikowania, realizacji prac i co najważniejsze same efekty wymiany stolarki. Ze względu na obecną sytuację rynkową, lotnisko wyszło naprzeciw zgłaszanym potrzebom i znacząco zwiększyło kwoty dofinansowania stolarki ściennej.

Nabór wniosków zakończony zostanie z dniem 31 stycznia 2024 roku. Więcej na informacji na https://www.krakowairport.pl/pl/firma/lotnisko/spolka/spolecznaodpowiedzialnosc/program-akustyczny
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl