Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
02.12.2023 | Czytano: 488

Nowe wozy strażackie na lotnisku

W Kraków Airport dbają nie tyko o komfort pasażerów, ale także konsekwentnie podnoszą standardy bezpieczeństwa. Do strażackiej floty Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej niebawem dołączą kolejne, wyjątkowe wozy ratowniczo-gaśnicze typu PANTHER 6x6

Nowe wozy strażackie na lotnisku
To najnowocześniejsze lotniskowe pojazdy strażackie na świecie, które posiadają optymalnie zintegrowane systemy podwozia, zabudowy i sprzętu pożarniczego. Wyposażone są w najnowszy silnik VOLVO D-16 EURO 6 o imponującej mocy 750 KM. Posiadają 12 000 litrów objętości środka gaśniczego, a wydajność pomp to 9000 l/min. Pomimo takiego obciążenia pojazdy gwarantują maksymalną prędkość 120 km/h i przyspieszenie od 0 do 80 km/h w mniej niż 28 sekund. Pojazdy PANTHER należą do najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych pojazdów. 

Nowe PANTHER-y dołączą do trzech innych, wcześniej zakupionych przez krakowskie lotnisko pojazdów ratowniczo-gaśniczych Rosenbauer PANTHER w wersjach 8x8, 6x6 i 4x4. Dwie ostatnie trafiły do tutejszej LSR-G jeszcze w maju 2009 roku i były pierwszymi tego rodzaju pojazdami lotniskowymi w Polsce.

Przypomnijmy, że LSRG Kraków Airport czuwa nad bezpieczeństwem pasażerów  przez 24 godziny na dobę, interweniuje także w sytuacjach awaryjnych przy drogach dojazdowych, na przykład na autostradzie A4.
 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl