Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
21.11.2023 | Czytano: 336

Nie oddamy miasta!

Jutro w dniu sesji Rady Miasta Krakowa przedstawiciele ruchu społecznego "Nie oddamy miasta" organizują protest przeciw tzw. strefie czystego transportu w Krakowie. Pikiety są zgłoszone i legalne, odbędą się przez Urzędem Miasta oraz w centrum Krakowa, na skrzyżowaniu Krasińskiego i Zwierzynieckiej pod Jubilatem.

Wybór dnia społecznego protestu jest zbieżny z terminem obrad na sesji Radnych Miasta Krakowa. Będzie to pierwsze posiedzenie organu uchwałodawczego Miasta Krakowa po złożeniu obywatelskiego projektu uchwały o likwidację Strefy Czystego Transportu w Krakowie.

Złożenie przez komitet społeczny „Kraków dla kierowców” obywatelskiego projektu uchwały nie przeszło bez echa. Poinformowały o nim niemal wszystkie media – nie da się bowiem przemilczeć faktu, że pod obywatelskim projektem uchwały, czyli za likwidacją SCT w Krakowie podpisało się ponad 7100 osób. To rekord w skali polskiego samorządu.

Plan protestu 
- godz. 14:00 – Urząd Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych: pierwsza pikieta, organizowana w czasie sesji Rady Miasta Krakowa. Będziemy nawoływać do przyjęcia obywatelskiego projektu i tym samym odrzucenia SCT.
- godz. 15:15 – pod „Jubilatem” – róg al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej: zbiórka przed serią pikiet w centrum miasta. Szczegółowy podział zostanie ustalony na miejscu. 

Pikiety w publicznych miejscach w Krakowie mają na celu mobilizowanie mieszkańców, w tym kierowców samochodów do oporu przeciwko SCT. Będą rozdawane ulotki alarmujące przed społecznymi i ekonomicznymi skutkami wprowadzenia „strefy”. 

Organizatorzy proszą o przybycie z kamizelkami odblaskowymi w dowolnym kolorze. Mogą to być najprostsze kamizelki, choćby takie jak te, które trzyma się w samochodzie. 
 
 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl