Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
20.11.2023 | Czytano: 493

Rekord pobity! Niesamowity wynik krakowskiego lotniska

Mimo trudnych czasów, wojny, pandemii i wielu innych niekorzystnych dla lotnictwa czynników z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach lotnisko w Krakowie rozwija się znakomicie i właśnie pobiło własny rekord.

fot. M. Adamowski
fot. M. Adamowski
Wczoraj późnym wieczorem w Kraków Airport obsłużyliśmy 8 411 009 pasażerów i tym samym przekroczyliśmy wynik z 2019 roku, sprzed pandemii, która na całym świecie zahamowała rozwój branży lotniczej - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W tym roku - jako pierwszy regionalny port lotniczy w Polsce Kraków Airport osiągnie wynik przekraczający 9 milionów pasażerów. Ale to nie koniec. - Cały czas pracujemy nad siatka połączeń na przyszły rok dzięki, której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów. W tym miejscu chciałbym podziękować załodze Kraków Airport za codzienną pracę  i przedstawicielom wszystkich instytucji i podmiotów zarówno z branży lotniczej, turystycznej i każdej pozostałej za współpracę z krakowskim lotniskiem - dodaje prezes Włoszek- Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy wybrali krakowskie lotnisko i zapraszamy do Małopolski i Krakowa. Nasze wyniki to zobowiązanie do dalszej poprawy komfortu obsługi pasażera przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz  dalszego jego rozwoju.


 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl