Sobota, 09 grudnia | Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
18.11.2023 | Czytano: 80

Nowa przestrzeń dla artystów i kreatorów (zdjęcia)

W Galerii Bronowice powstała nowa przestrzeń dla artystów i kreatorów - Galeria Krakowski Szkół Artystycznych.

Tygodnie mody, warsztaty artystyczne i spotkania z twórcami zagoszczą na stałe w Galerii Bronowice. W centrum handlowym otwarto oddział Krakowskich Szkół Artystycznych. Nowopowstała Galeria Studencka KSA to wspólna przestrzeń dla projektantów mody, wnętrz, fotografików, artystów sztuk wizualnych i pasjonatów kreatywnych rozwiązań. Współpracę zainaugurował wernisaż wystawy, na której autorskie projekty przedstawiły designerki - Beata Zhyvushka i Bernadetta Perzanowska. Kolekcje będzie można podziwiać do 28 listopada.

Krakowskie Szkoły Artystyczne to szkoły policealne, kształcące w 8 artystycznych zawodach, począwszy od projektowania i konstrukcji ubioru, projektowania wnętrz i przestrzeni, poprzez fotografikę i visual merchandising, aż po aktorstwo i choreografię. Uczniowie oraz absolwenci KSA zdobywają uznanie, a także osiągają sukcesy, prezentując swoje projekty i dokonania na arenie krajowej i międzynarodowej. Od tego tygodnia efektom ich kreatywnej pracy mogą przyglądać się również klienci Galerii Bronowice, w której powstała Galeria Studencka KSA. 

Wydarzeniem inaugurującym otwarcie Galerii KSA w Galerii Bronowice był wernisaż wystawy młodych designerek. Autorkami pierwszej dostępnej w tym miejscu wystawy są artystki związane z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi. Beata Zhyvushka zaprezentowała wystawę retrospektywną - podróż od pierwszych wybiegowych projektów, po kolekcję dyplomową, natomiast Bernadetta Perzanowska przedstawiła swoją debiutancką i bardzo osobistą kolekcję upcyclingową. Od 16 do 28 listopada miłośnicy mody oraz wszyscy zainteresowani pracami artystek, będą mieli okazję z nimi porozmawiać, a także zapoznać się ze szczegółami kolekcji. Na miejscu można zobaczyć różnorodne projekty - począwszy od tych bardziej użytkowych, przez bluzę, dla powstania której inspiracją był Kościół Metodystyczny Boston Avenue, aż po zestaw ubrań stworzony z 4770 wykałaczek.

Wystawa autorskich prac projektantek ubioru rozpoczyna serię wydarzeń kulturalnych, jakie organizowane będą w Galerii KSA. W najbliższych miesiącach na odwiedzających Galerię Bronowice czekać będą weekendowe targi vintage, tygodnie mody, warsztaty artystyczne i spotkania z twórcami. Co dwa tygodnie planowane są wernisaże wystaw projektantów i fotografów, będących absolwentami lub słuchaczami Krakowskich Szkół Artystycznych.

Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-19:00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1 (dawny lokal Galerii ASP).
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl