Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
13.11.2023 | Czytano: 322

Pijany rajdowiec z Ukrainy

​Dwaj mieszkańcy Babic wspólnie ujęli pijanego kierowcę, którego przekazali w ręce policjantów z oświęcimskiej komendy Policji. 33 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, nie posiadając uprawnień oraz łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

zdj. ilustracyjne
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Tuż po godzinie 19-tej operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu pijanego kierowcy. Jak wynikało z relacji zgłaszających zauważyli, że kierowca skody jechał slalomem uderzając w krawężnik. Kiedy zatrzymał się na skrzyżowaniu z uwagi na włączone czerwone światło, obaj wybiegli ze swoich samochodów. Wyczuwając woń alkoholu zabrali mu kluczyki, po czym wezwali Policję.

Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 33 – letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 1,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że popełnił również drugie przestępstwo i wykroczenie, ponieważ kilka miesięcy temu Sąd Rejonowy w Tychach orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami.  Mężczyzna nie posiadał również uprawnienia do kierowania. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkańcom Babic panu Dawidowi i panu Sebastianowi. Dzięki ich właściwej reakcji sprawca szybko trafił w ręce funkcjonariuszy.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.


 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl