Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
23.10.2023 | Czytano: 375

Rafał Malczewski i jego pępek świata - spotkanie w rocznicę urodzin artysty

Muzeum Tatrzanskie zaprasza na niezwykłe wydarzenie, które połączy historię, sztukę i niezapomnianą podróż w czasie. 24 października o godzinie 17:00, spotkamy się w urokliwej Galerii Sztuki w willi Oksza, aby uczcić 141. rocznicę urodzin wybitnego malarza Rafała Malczewskiego.

Ten niezwykły artysta, znany ze swojego niepowtarzalnego spojrzenia na Zakopane dwudziestolecia międzywojennego, zyskał sławę dzięki swoim wspaniałym dziełom i niezwykłej wrażliwości na piękno gór.

Spotkanie to wyjątkowa okazja, by zagłębić się w życie i twórczość Rafała Malczewskiego. Rozpoczniemy od zwiedzania wystawy stałej, na której skoncentrujemy się na jego dziełach i sylwetce naszego jubilata. To doskonała okazja, by poznać fascynujący świat artysty, który tak pięknie uchwycił w swej twórczości Tatry i Zakopane. 

Podczas wydarzenia przeniesiemy się również w czasy, kiedy Malczewski żył i tworzył. Dzięki zdjęciom archiwalnym poznamy miejsca związane z życiem artysty, które odwiedzał i opisywał w swoich dziełach. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć Zakopane, które Malczewski pokochał i uwiecznił na swoich płótnach.

Całemu spotkaniu towarzyszyć będą także niezwykłe cytaty z książki "Pępek świata. Wspomnienia z Zakopanego" autorstwa właśnie Rafała Malczewskiego. To prawdziwy skarb literatury, który ukazuje nie tylko piękno przyrody, ale także ducha tamtych czasów.

Spotkanie poprowadzi znawczyni życia i twórczości Rafała Malczewskiego, Zofia Radwańska. 

Galeria Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl