Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
01.10.2023 | Czytano: 420

Poważny wypadek w Orawce. Za kierownicą siedział 20-letni Ukrainiec (zdjęcia)

Nowotarska policja podała wstępne ustalenia w sprawie wieczornego wypadku na krajowej "siódemce" w Orawce. 20-letni obywatel Ukrainy kierujący oplem stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fordem.

- Nieprzytomny 20-latek został przetransportowany do szpitala. Pobrano mu krew do badania w celu stwierdzenia zawartości alkoholu w organizmie. W wypadku ranny został także kierujący fordem. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku będą wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Jablonce - informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 
 

Na miejscu wypadku byli m.in. strażacy z OSP w Jabłonce. "W wyniku zderzenia jeden z pojazdów rozpadł się na wiele części. Dwie osoby podróżujące pojazdami zostały poszkodowane. Obydwie zostały zabrane do szpitala, jedna przez śmigłowiec LPR, druga przez pracujący na miejscu ZRM. Droga długo pozostawała zamknięta na czas działań służb, następnie wprowadzono ruch wahadłowy" - relacjonują. 
 

oprac. r/ fot. Jakub Wojtyczek

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl