Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
22.09.2023 | Czytano: 374

„Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaprasza na Wawel na spektakl muzyczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

„Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”
W ostatnią sobotę września, na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie odbędzie się koncert w 45. rocznicę powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Organizatorem wydarzenia jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wyjątkowy spektakl będzie miał charakter patriotyczno-religijny. Będzie to także okazja do wyrażenia szacunku dla polskich żołnierzy i dumy z polskiego munduru.

- Są takie wartości, które pozostaj± niezmienne. Przypominał o nich przez cały swój pontyfikat jeden z największych Polaków. Ojciec Święty Jan Paweł II wiedział, że nie ma rozwoju Polski bez dbałości o drugiego człowieka, bez poszanowania jego praw, wreszcie bez umiłowania dla Ojczyzny. Patriotyzm rozumiał jako naturaln± troskę o dom, któremu na imię właśnie Polska. Ta troska wyrastać miała z wielowiekowego i wielopokoleniowego szacunku i poświęcenia. Z krwi przelanej w bitwach i wojnach. Z tego ogromu miłości wyrażonego przez polskich żołnierzy i wszystkich, którzy ich wspierali – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- 30 września o godz. 18.00 spotkajmy się wspólnie w miejscu historycznie ważnym nie tylko dla mieszkańców Krakowa i Małopolan, ale także całej Polski. Wzgórze Wawelskie, towarzysz i świadek jakże wielu historycznych doświadczeń naszego narodu, stanie się miejscem szczególnej kontemplacji. Właśnie tu chór, balet i soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprosz± nas do wyjątkowej przestrzeni artystycznej. Usłyszeć będzie można między innymi „Marsz Pierwszej Brygady”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Modlitwę o wschodzie słońca”, ale także „Misericordias Domini” czy „Litanię zaufania”. Zapraszam wszystkich, którzy w ten sposób chcą oddać hołd żołnierzom Wojska Polskiego i polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Mając w pamięci ubiegłoroczny koncert, mogę zapewnić, że będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju: ujmujące, porywające i pełne pięknych doświadczeń – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Liczba miejsc na koncert jest ograniczona. Wstęp możliwy będzie wyłącznie za okazaniem zaproszenia. 500 bezpłatnych wejściówek można odebrać w Sekretariacie Biura Wojewody w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie (ul. Basztowa 22, I piętro, pokój 119) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
Źródło Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl