Czwartek, 25 lipca | Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
10.09.2023 | Czytano: 204

„Sekrety Rabkolandu” - książka na 35-lecie istnienia parku rozrywki!

Miłośnicy rabczańskiego parku rozrywki mogą mieć powody do zadowolenia. Właśnie wydano książkę „Sekrety Rabkolandu”. Mowa o napisanej przez Eugeniusza Wiechę lekturze, opowiadającej o 35-letniej historii kompleksu. Gdzie można ją nabyć?

„Sekrety Rabkolandu” - książka na 35-lecie istnienia parku rozrywki!
„Sekrety Rabkolandu” to wyjątkowa lektura, która wyszła spod pióra Eugeniusza Wiechy, i która zawiera nie tylko poukładane chronologicznie wydarzenia, ale stanowi także kopalnię wiedzy na temat przeszłości kompleksu, jak i samej Rabki-Zdrój. To również zbiór subiektywnych odczuć i anegdot sięgających do lat 80. Książka opowiada o początkach działalności, okresie lunaparku, procesie transformacji w park rozrywki, pierwszych eventach i wyróżnieniach. Nie brakuje w niej wspomnień o niezwykłych osobach oraz akapitów poświęconych odważnym decyzjom. Ciekawa treść przeplata się z bogatą galerią zdjęć.

Z lektury czytelnik dowie się, kiedy w parku pojawił się pierwszy diabelski młyn, na czym polegały Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych oraz jak doszło do tego, że w kompleksie zamieszkały lamy, małpy i… niedźwiedź syberyjski! W książce nie brakuje też ciekawych rozdziałów o Muzeum Orderu Uśmiechu, czy wystawieniu 256 figur animatronicznych.

- Osoby czekające na „Sekrety Rabkolandu” nareszcie mogą nabyć tę pozycję. Książka w cenie jedynie 49 zł dostępna jest już w sklepie stacjonarnym Rabkolandu i w zakupie internetowym. Jej treść stanowi kronikarskie, a zarazem publicystyczne podsumowanie parku rozrywki, ujęte w błyskotliwą i anegdotyczną formę. Podejrzewamy, że lektura przypadnie czytelnikom do gustu – nie kryje zadowolenia Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

We wrześniu kompleks jest otwarty w piątki (10:00-17:00), a także w soboty i niedziele (10:00-18:00). Warto przypomnieć, że 1 października to ostatni dzień działania parku w sezonie 2023. - W związku z tym serdecznie zapraszamy Gości do odwiedzin Rabkolandu i do rodzinnego spędzenia czasu - tłumaczy Kamil Lech.
Źródło mat. prasowy Rabkoland

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl