Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
02.09.2023 | Czytano: 146

Ponad 35 500 osób zapisanych na Poland Business Run 2023

12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już jutro. Co roku biorą w niej udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji. Na liście startowej jest ponad 35,5 tys. biegaczy. Każdy zawodnik w dniu zawodów pokona swoje 4 km w szczytnym celu. Bieg zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.

Ponad 35 500 osób zapisanych na Poland Business Run 2023
Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w zawodach mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Bieg ma formę sztafety 5x4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze.

– Co roku liczba zapisanych biegaczy nas pozytywnie zaskakuje i mam nadzieję, że także tym razem firmy wystawią liczne reprezentacje. Oprócz drużyn, które startują z nami co roku, na liście startowej pojawiło się też wielu nowych uczestników, co nas naprawdę ogromnie cieszy, bo wszyscy startujemy w jednym charytatywnym celu – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Tradycyjne zawody pod szyldem Poland Business Run odbędą się na krakowskich Błoniach. Miejsca dla 9000 uczestników szybko się skończyły. Na liście startowej rywalizacji wirtualnej jest ponad 26 tys. biegaczy. Można jeszcze do nich dołączyć, wybierając ostatnie dostępne pakiety startowe – Virtual Eco.

– Start z aplikacją pozwala na bieg we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Swoje kilometry można pokonać 3 września aż do godziny 20:00. Co więcej, nie trzeba biec w Polsce. W tej formule nie ma ograniczeń, a na liście startowej mamy już drużyny z Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Belgii, USA, Szwajcarii, Litwy, Słowacji… I czekamy na kolejne! – komentuje Marta Hernik, dyrektor zarządzająca w Fundacji Poland Business Run.
Dzięki środkom z zapisów drużyn Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już prawie 900 beneficjentów. W 2021 r. do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Od tej pory dzięki sztafecie biznesowej z takiej pomocy skorzystało już 50 beneficjentek.

W tym roku biegacze wystartują m.in. dla 47-letniej Patrycji z Wrocławia, która w 2018 r. rozpoczęła walkę z rakiem piersi i przeszła mastektomię. Musiała poddać się chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Mimo choroby nie zrezygnowała z aktywności zawodowej, pracuje w przedszkolu z 3-latkami. Do pracy potrzebuje jednak całkowitej sprawności ruchowej, dlatego wnioskowała do Fundacji Poland Business Run o specjalistyczny turnus rehabilitacyjny.

– Zmagając się z codziennym bólem kości, stawów oraz niesprawną w 100% ręką, zaczęłam szukać pomocy. Ukojenie bólu odnalazłam w ćwiczeniach i rehabilitacji. Znam swojego przeciwnika, ale znam również siebie, dlatego wiem, że tylko aktywne działanie przyniesie oczekiwane rezultaty i pomoże mi wyjść z niepełnosprawności – mówi Patrycja, beneficjentka Poland Business Run 2023. – Nie walczę tylko dla siebie, walczę także dla swojej córki Hani, którą wychowuję sama. Moim największym marzeniem jest po prostu uczestniczenie w jej życiu – dodaje.

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu zakończyły się pod koniec maja z rekordową liczbą ponad 35 tys. biegaczy.

Sponsorami Strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl