Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
29.06.2023 | Czytano: 169

Rozpoczęła się Kultura na Bani

Koncerty Goorala, Future Folk i Piotra Szewczyka, włoski tribute to MUSE i węgierski tribute to Guns N’ Roses - to tylko kilka z pięćdziesięciu wydarzeń które przygotowali w tym roku organizatorzy Kultury na Bani.

Rozpoczęła się Kultura na Bani
Wakacje 2023 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod szyldu Kultury na Bani. W tym roku już po raz trzynasty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także zespoły dziecięce. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.

„Kultura na Bani w ciągu poprzednich edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom Resortu Bania, a także mieszkańcom i turystom spędzającym wakacje na Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki.” - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku. Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00. W repertuarze m.in. oskarowe “Parasite” i “Wieloryb” oraz laureaci festiwali filmowych: “Palm Springs” i “W trójkącie”.

W wybrane dni tygodnia w godzinach 19:00-23:00 zagra dla nas Kapela Góralska w nowo otwartej Karcmie Bania. Nowy obiekt zaprasza na wieczory taneczne, oferuje pyszną kuchnię oraz jedyny w swoim rodzaju widokowy Rotunda Bar z otwieranym dachem.

W czwartki o 17:00 koncerty familijne zagra duet Bobass dla dzieci.

W piątki Kultura na Bani już po raz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie przeboje klasyków zagranicznych - Elvis Presley, Queen, AC/DC, Roxette, ABBA, Guns N’ Roses, MUSE, oraz polskich - Lady Pank, Dżem, BAJM, Czerwone Gitary.

W soboty Scena Kultury na Bani będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty takich wykonawców jak Cheap Tobacco, Gooral, Future Folk, Piotr Szewczyk, Potock, Dikanda, Sokół Orkestar, Fiśbanda, Redlin, Sun Followers.

Nie można zapominać także o innych imprezach odbywających się w Białce Tatrzańskiej:
Kotelnica Summer Festival (4-6 sierpnia, wystąpią Patrycja Markowska, Feel, Alkoholica, Sempu, Megitza)
Sport & Fun Festival (13 sierpnia, wystąpi Michał Szczygieł).

Szczegóły program z Co Gdzie Kiedy

mat. prasowe, fot. M. Adamowski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl