Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
20.06.2023 | Czytano: 162

To były piękne dni w Rabce (dużo zdjęć)

Rabka-Zdrój po raz kolejny przeniosła się w cudownie piękne lata przedwojenne, gdy była w rozkwicie.

Za sprawą piątej edycji imprezy Dawnej Rabki Czar -& Retro Mobil Cars Show na ulicach miasta pojawili się wytworni panowie i eleganckie damy, pokazując, jak uzdrowisko wyglądało przed wojną, w czasach swojej największe świetności, wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród przechodniów i turystów. Już od lat w Rabce-Zdroju działa Szafa Retro, oferując ubrania retro dla dwustu osób, a która co roku podnosi poziom, wzbogaca garderobę i cyzeluje epokowe stylizacje. Nie mniejsze zainteresowanie wywoływali właściciele kilkunastu zabytkowych samochodów, którzy włączyli się w tegoroczną imprezę, uczestnicząc nimi w paradzie, jaka w sobotę przeszła ulicami miasta do Parku Zdrojowego i goszcząc w samym parku, czym wzbudzali zainteresowanie i zachwyt. To właśnie Park Zdrojowy był centrum większości wydarzeń, ale nie tylko. Strzałem w dziesiątkę okazała się orkiestra Dixie Tiger’s Band z przedwojennymi szlagierami i klasykami nowoorleańskiego dixielandu.

Wśród licznych atrakcji można wymienić m.in. recital Wojciecha Dąbrowskiego, paradę, piknik na trawie w Parku Zdrojowym., turniej tenisa retro, pokazy szczudlarzy i cyklistów, dawne gry i zabawy dla dzieci, kasyno pod chmurką, fotoksiężyc, wystawę zabytkowych aparatów Jana Cieplińskiego, spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” z muzyką na żywo, kino "Pod Tężnią" i niemy film "Mocny Człowiek" z muzyką na żywo w wykonaniu Pathmana, wspólne lekcje tańca (Swing, Tango, Quickstep) czy pokaz mody retro.

Przyjmowane rokrocznie z zachwytem i podziwem widowisko zgromadziło w tym roku tłumy. Ubrani w epokowe stroje przybyli do Rabki-Zdroju goście z różnych regionów Polski, a także z zagranicy, biorąc pod uwagę międzynarodową obsadę automobilistów. Co szczególnie cieszy organizatorów, w imprezę aktywnie włączyła się młodzież ze stowarzyszenia Europe4Youth, które skupia wolontariuszy z różnych krajów Europy.

- Z naszego punktu widzenia impreza bardzo się udała, a frekwencja wśród uczestników bardzo mile nas zaskoczyła. Szacuję, że w epokowych strojach pokazało się nawet 300 osób w ciągu tych trzech dni, co nas bardzo cieszy. Cieszy nas również to, że spotykaliśmy się z ciepłymi komentarzami i podziękowaniami. Staraliśmy się, żeby program był bardzo bogaty i tak też było - podsumowuje w imieniu organizatorów Małgorzata Rybińska ze stowarzyszenia Dawnej Rabki Czar.

Źródło: UM Rabka-Zdrój

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl