Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
02.06.2023 | Czytano: 139

IV Największa Góralska Majówka w Polsce

Mała Armia Janosika już 10 czerwca o godzinie 19.30 w Amfiteatrze w Rabce-Zdrój, uczci swoim występem, 103 urodziny Św. Jana Pawła II. To już tradycja, że obok niezwykle obfitej trasy koncertowej w całej Polsce, raz w roku organizowany jest właśnie na Podhalu, niezwykły koncert ku czci Ojca Świętego. IV Największa Góralska Majówka w Polsce odbędzie się w „Mieście Dzieci Świata”, w Rabce Zdrój, miejscu szczególnie ceniącym dziecięcy uśmiech.

Tym wydarzeniem M.A.J okazuje wdzięczność za pontyfikat Jana Pawła II, to hołd dla Niezwykłego Papieża-Polaka. Oczywiście jest to również wyraz pamięci o swoich najbliższych, rodzinie, sąsiadach, przyjaciołach, wielbicielach z okolic, którym nie zawsze udaje się dotrzeć na koncerty wyjazdowe M.A.J po Polsce, czy tym bardziej poza granicami kraju. Przynajmniej raz w roku najwierniejsi fani „goszczą” M.A.J u siebie.

W tym sezonie, skład zespołu jest imponujący, to ponad 200 osób. To niezwykle budujące, że młodzi ludzie, w tak licznej grupie, wkładają tyle wysiłku, aby coś pozytywnego osiągnąć w swoim życiu, odrzucając marazm dnia codziennego. Gra na instrumentach, dojazdy na próby, ćwiczenia, treningi i przygotowania do tras koncertowych, to ogromne wyzwanie dla młodych i dobra lekcja pokory, dla starszych.

To piękne, że przyświeca temu dodatkowo poszanowanie góralskiej, narodowej tradycji, ochrona dziedzictwa kulturowego i zachwyt nad pięknem przesłania jakie kryje się w homiliach Wielkiego Rodaka.


To nie przypadek, że jest wśród Janosików tak wielu, i co ciekawe, czasami z bardzo daleka. Gdzieś musi tkwić ta niezwykła siła, jednocząca tak ogromną grupę ludzi wokół muzyki, inspirująca do odkrywania i szlifowania swoich talentów, umiejętności, odczuwająca potrzebę bycia razem. My wierzymy, że to zasługa Świętego Jana Pawła II. Dążenie do odkrywania w sobie prawdy, miłości, Boga jest bliskie ludziom Podhala i tym, dla których góry stanowią inspiracje do pokonywania słabości, wspinania się, czasem wbrew światu, do góry, pod prąd.

Jest jednak postać, bez której nie wybrzmiałby żaden akord tej wyjątkowej w skali całej Polski, orkiestry. Przewodnikiem w tym niezwykłym, góralskim odkrywaniu własnych korzeni muzycznych jest oczywiście Damian Pałasz, założyciel, dyrygent, kompozytor, nauczyciel i mentor zespołu Mała Armia Janosika, obdarzony niezwykłą charyzmą i talentem. To pod jego smyczkiem członkowie zespołu szlifują każdą frazę i szkolą się w byciu profesjonalnym muzykiem scenicznym.

Gorąco zachęcamy, aby poddać się sile „Majówki”, przybyć licznie na to niezwykłe muzyczne spotkanie z Małą Armią Janosika i wspólnie nacieszyć się wspominaniem postaci Jana Pawła II w przepięknym otoczeniu rabczańskiego Amfiteatru. Koncert będzie nagrywany przez Telewizję TRWAM oraz zostanie wyemitowany w najbliższych miesiącach.Organizatorzy:
Stowarzyszenie Mała Armia Janosika
Urząd Miasta Rabka-Zdrój

Partnerzy główni:
Lasy Państwowe
Garbarnia StolarczykMecenas wydarzenia:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023

Patronaty honorowe:
Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz
Edward Siarka – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
Anna Paluch – Poseł na Sejm RP
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Patronaty medialne:
TVP Polonia
TVP3 Kraków
TV Trwam
Radio Kraków
Tygodnik Podhalański
Gość Niedzielny
Podhale24.pl
Góral Info
Podhale Region
Gorce24Partnerzy:
Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdrój
Fundacja Karpathia
Beskidzkie Centrum Finansów
Donnum Corde
Kochanowicz – budowa i utrzymanie dróg
Empol
Łapka24.pl
Zięba Trans
Zoma Promo
Wiener
Kompleks Beskid
Starostwo Powiatowe Nowy Targ
Gmina Raba Wyżna
BP Raba Wyżna
Projekt Estart
Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej
Delikatesy Kocyk
Stanex
Polski Instytut Truskawki

Organizatorzy, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl