Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
30.05.2023 | Czytano: 89

Już jutro poznamy laureatów XII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy

Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz 12. zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - galę finałową tegorocznej edycji Konkursu. Już 31 maja 2023 r. w Klubie Dziennikarzy “Pod Gruszką” zostaną ogłoszeni laureaci czterech kategorii Konkursu stworzonego przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wydarzenie odbędzie się w miejscu niezwykle symbolicznym dla całego dziennikarskiego świata. W ostatni dzień maja o godz. 18.00 uczestnicy konkursu, organizatorzy oraz zaproszeni goście spotkają się, by celebrować święto młodego dziennikarstwa w Klubie Dziennikarzy “Pod Gruszką” na ul. Szczepańskiej 1 w Krakowie. Dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w gali finałowej, przewidziana jest również transmisja online, dostępna na kanale telewizji JP2TV na YouTube. Szczegółowe informacje - zarówno o gali, jak i transmisji – publikowane są w mediach społecznościowych Nagrody Młodych Dziennikarzy (na Facebooku i Instagramie).

Gala finałowa konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka to okazja do docenienia młodych twórców dziennikarskich i ciekawych inicjatyw medialnych. Młodzi adepci świata mediów, którzy zdecydowali się wziąć udział w XII edycji Konkursu, poznają decydujące rozstrzygnięcia, a laureaci zostaną nagrodzeni. Pula nagród tegorocznej edycji Konkursu wynosi cztery tysiące złotych. W czasie gali finałowej poznamy laureatów w czterech kategoriach konkursowych: Debiut publicystyczny roku, Inicjatywa roku, Reportaż - po debiucie im. Pawła Migasa i Młodzi twórcy filmowi im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Wydarzenie wieńczące XII edycję Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka to również okazja do przypomnienia idei inicjatywy stworzonej “od młodych dla młodych” oraz patrona Konkursu - Bartka Zdunka. Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zmarł tragicznie w młodym wieku i nie zdążył zadebiutować na dziennikarskiej scenie. Historia Bartka Zdunka skłoniła jego rówieśników do stworzenia inicjatywy, dzięki której młode dziennikarskie talenty mogłyby zaistnieć w przestrzeni medialnej i odnieść pierwsze sukcesy w dziedzinie dziennikarstwa. Ta idea z powodzeniem trwa już od 12 lat, pomagając w promowaniu ważnych inicjatyw i docenianiu istotnych kwestii w postaci różnorodnych medialnych form.

Miejscem tegorocznej gali jest Klub Dziennikarzy “Pod Gruszką”. Przestrzeń, która już w samej nazwie koresponduje z ideą Konkursu. Środowy wieczór uświetnią goście specjalni, którzy wręczą laureatom nagrody. O nastrój i oprawę muzyczną zadbają młodzi muzycy jazzowi z krakowskiego zespołu Bartłomiej Leśniak Trio. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, w którym atmosfera oczekiwania na ostateczny werdykt będzie łączyć się z dziennikarskimi rozmowami, muzycznymi doznaniami i medialnymi spotkaniami.

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są: Dziennikarskie Koło Naukowe działające w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja „Gościa Niedzielnego” oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl