Czwartek, 20 czerwca | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
26.05.2023 | Czytano: 143

Wernisaż wystawy „Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich", które odbędzie się w piątek, 2 czerwca 2023 roku o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Wernisaż wystawy „Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich”
Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane prace Agaty Jóźwiak pochodzące z cyklu Pejzaże Karpat wykonane w latach 2017-2019. Obrazy malowane były w naturze lub na podstawie szkiców z Tatr i Spiszu. Pejzaże górskie były pokazywane na licznych wystawach, teraz ku radości Autorki trafiają znów na Podhale. Użyta technika to: tusz dalekowschodni na papierze. Wzbogaceniem wystawy będą kaligrafie tuszowe Lecha Żurkowskiego wybranych przyśpiewek góralskich.

Podczas wernisażu odbędzie się również prelekcja Anny Katarzyny Maleszko, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie na temat "Artyści polscy a sztuka japońska: bliskość z oddali." Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd zainteresowanie japońską sztuką u Polaków i jak ważne dla Japończyków jest zagadnienie krajobrazu. Podczas wystąpienia będą eksponowane pochodzące z lat 30-tych XX wieku albumy z drzeworytami japońskich mistrzów.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl