Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
21.05.2023 | Czytano: 233

Zbyrcoki rozdane (zdjęcia)

Złote Zbyrcoki jubileuszowego Przednówka w Polanach ktoŸy odbywa się w Kościelisku zdobyła m. in. Grupa Śpiewacza Zespołu Giewont, Mali Gronkowianie, Muzyka Pasterka z "Jutrzenki", "Skalni", Michał Wilczek, Tomasz Lassak "Helios", Rodzina Koszarków i Muzyka Szymona Tylki.

Wyniki XXX Przednówka w Polanach po przesłuchaniu 50-ciu grup w sześciu kategoriach:

GRUPY DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE - do 18 roku życia:

Przegląd śpiewu pasterskiego im. Heleny Łacek, w kategorii wiekowej od 12 do 18 lat:
GRUPY ŚPIEWACZE:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Grupa Śpiewacza Zespołu „Giewont” w składzie: Maria Łukaszczyk, Aleksandra Kukuc, Maria Dębińska, Karolina Toczek, Karolina Garalowska- Tylka, Paulina Toczek
- Zespół Góralski „Mali Gronkowianie” w składzie: Maria Bryja, Zuzanna Gronka, Gabriela Kowalczyk, Julia Kowalczyk, Amelia Kowalczyk, Wiktoria Kowalczyk

SREBRNY ZBYRCOK
- Małolipnicka Rodzina Kolpinga w składzie: Karolina Żółtek, Dominika Gwiżdż, Joanna Nowak, Ewa Nowak, Martyna Pawlak, Julia Pawlak
- Grupa Śpiewacza z Kościeliska w składzie: Aleksandra Białas, Magdalena Karpiel, Szymon Karpiel

BRĄZOWY ZBYRCOK
- Zespół Góralski „Ślebodni” w składzie: Anna Murzańska, Kinga Chlebek, Justyna Bednarz, Paulina Szczepaniec, Julia Gał, Angelika Wilczek, Magdalena Wilczek
- Grupa Śpiewacza Zespołu „Małolipnicanie” w składzie: Ewa Kubacka, Sandra Żurek, Julia Zając, Martyna Olesińska, Emilia Kondys, Anna Siepak, Amelia Spiepak
- Duet z Zespołu „Budorze” w składzie: Zofia Czernik, Michał Karpiel
- Duet z Zespołu Klimka Bachledy w składzie: Anna Gąsienica- Giewont i Zofia Naglak
- Grupa z Zespołu „Zbójnicek” w składzie: Karolina Łukaszczyk, Anna Dorula, Anna Karpiel, Weronika Słomka, Karolina Chowaniec, Karolina Stoch, Roksana Łuszczek

SOLIŚCI:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Michał Wilczek z Zespołu „Zbójnicek”

SREBRNY ZBYRCOK
- Aleksandra Nędza- Chotarska z Zespołu Klimka Bachledy

BRĄZOWY ZBYRCOK
- Agnieszka Jasionek z Zespołu „Mali Witowianie”
- Anna Stoch z Chochołowa
- Krystyna Kicak z Zespołu „Mali Bystrzanie”

Przegląd gry na instrumentach pasterskich im. Jana Folfasa-Grzybka - do 18 lat:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Muzyka Pasterska z „Jutrzenki” w składzie: Maciej Łukaszczyk- Capowski i Franciszek Topór- Futer

W tej kategorii nie przyznano kolejnych nagród

Przegląd muzyk młodzieżowych im. Andrzeja Styrczuli Maśniaka i Marka Łabuniwicza „Mai”:
grupa młodsza - do 13 lat:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Kapela Zespołu „Mały Zbójnicek I” w składzie: Jan Gromada, Kamil Jarząbek, Karol Wyrostek, Franciszek Śmiałek

SREBRNY ZBYRCOK
- Muzyka dziecięca „Jutrzenki” w składzie: Szymon Rysula, Zofia Naglak, Klemens Karpiel

BRĄZOWY ZBYRCOK
- Dziecięca muzyka Zespołu „Małolipnicanie” w składzie: Natalia Gwiżdż, Sandra Żurek, Martyna Olesińska, Zuzanna Kobroń

Przegląd muzyk młodzieżowych im. Andrzeja Styrczuli Maśniaka i Marka Łabuniwicza „Mai”:
grupa starsza od 14 do 18 lat:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Kapela Zespołu „Zbójnicek I” w składzie: Jakub Karpiel, Szymon Ciężadlik, Michał Zarycki, Jan Szostak

SREBRNY ZBYRCOK
- Muzyka Zespołu „Małolipnicanie” w składzie: Artur Olesiński, Jakub Olesiński, Zuzanna Kostyra, Krystian Pilarczyk

GRUPY RODZINNE I DOROŚLI:
Przegląd grup rodzinnych

ZŁOTY ZBYRCOK
- Rodzina Koszarków w składzie: Józef Koszarek, Bartłomiej Koszarek, Agnieszka Koszarek, Benedykt Koszarek, Honorata Koszarek, Hanna Koszarek, Michalina Koszarek


Przegląd śpiewu pasterskiego im. Heleny Łacek, kategorii wiekowej powyżej 18 lat:
GRUPY ŚPIEWACZE:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Grupa Śpiewacza Zespołu „Skalni” w składzie: Regina Gąsienica- Giewont, Monika Potaczek, Kinga Ruszkiewicz, Sabina Ruszkiewicz, Marzena Żmuda, Helena Lassak, Magdalena Kubowicz
- Grupa Śpiewacza z Zespołu „Zbójnicek” w składzie: Antoni Chyc- Magdzin, Jan Szostak, Klemens Słodyczka, Jan Stoch, Paweł Śmiałek, Tomasz Słodyczka, Marcin Szeliga

SREBRNY ZBYRCOK
- Grupa Śpiewacza z Zespołu „Watra” w składzie: Kinga Michniak, Karolina Molek, Weronika Bienasz, Małgorzata Jaworska, Patrycja Molek, Małgorzata Bednarz, Katarzyna Miętus
- Męska Grupa Śpiewacza z Białego Dunajca w składzie: Jan Fryzowicz, Bartłomiej Łukaszczyk, Kacper Śmiałek, Łukasz Kostecki, Stanisław Kułach
- Grupa Śpiewacza z Zespołu „Giewont” w składzie: Maria Galica, Martyna Galica, Wioletta Galica, Maria Kukuc- Frączysta, Joanna Pęksa, Kamil Kukuc

BRĄZOWY ZBYRCOK
- Grupa Śpiewacza z Zespołu „Budorze” w składzie: Anna Bzdyk, Kinga Gał, Aleksandra Krzeptowska Jasinek, Natalia Łukaszczyk, Katarzyna Sobczyk, Natalia Sobczyk
- „Gronkowianki” w składzie: Wiktoria Zarębczan, Anna Szewczyk, Beata Kowalczylk, Oliwia Kowalczyk, Katarzyna Gancarz, Dorota Kowalczyk

SOLIŚCI:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Solista Tomasz Lassak „Helios”

Przegląd muzyk im. Stanisława Nędzy-Chotarskiego i Stanisława Szczepaniaka-Bańscorza:

ZŁOTY ZBYRCOK
- Muzyka Szymona Tylki w składzie: Szymon Tylka, Maciej Krzeptowski, Tadeusz Gocał

SREBRNY ZBYRCOK
- Muzyka w składzie: Paweł Stopka Mocarny, Maciej Franosz, Krzysztof Karpiel, Marcin Stopka Mocarny
- Muzyka z Zespołu „Budorze” w składzie: Bartłomiej Bzdyk, Andrzej Gubała, Stanisław Gubała, Mateusz Bochnak

BRĄZOWY ZBYRCOK
- Muzyka Klimka Nędzy w składzie: Klemens Nędza, Przemysław Słodyczka, Paweł Słodyczka, Karol Murzydło

Przegląd muzyk rodzinnych:

SREBRNY ZBYRCOK
- Rodzina Czajów w składzie: Paweł Czaja, Filip Czaja, Marcelina Spiszak

Nagrodę Wójta Gminy Kościelisko Romana Krupy otrzymuje:
- Grupa Śpiewacza Zespołu „OwCoK” w składzie: Marcelina Spiszak, Jadwiga Kozak, Barbara Kubacka, Angelika Motyka, Marcelina Stechura, Aleksandra Stechura, Renata Gwiżdż

Nagrodę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku otrzymuje:
- Grupa Śpiewacza z Zespołu „Młode Podhale”- Wiktoria Starmach, Aleksandra Skubisz, Katarzyna Urbańczyk, Joanna Żółtek, Paulina Peciak

Nagrodę Prezesa Związku Podhalan w Kościelisku otrzymuje:
- Muzyka Sąsiedzko w składzie: Stanisław Michałczak, Jan Michałczak, Tomasz Michalik, Andrzej Michalik

Jury obradowało w składzie: Krzysztof Trebunia-Tutka, Józef Długopolski, Bronisława Obrochta-Tatar, Agnieszka Gąsienica-Giewont, Stanisław Trebunia

Na zakończenie jubileuszowego XXX Przednówka w Polanach wystapili Polaniorze.

sms/ zdj. Marcin Szkodziński

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl