Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
15.05.2023 | Czytano: 142

Grand Prix Czarnego Dunajca

Już w najbliższą niedzielę 21 maja odbędzie się kolejna odsłona zawodów rowerowych Mini Podhale Tour o Grand Prix Gminy Czarny Dunajec.

Grand Prix Czarnego Dunajca
Tym razem impreza odbędzie się na urokliwym stadionie we Wróblówce, na który wracamy po trzyletniej przerwie. Z powodu bardzo dużej liczby uczestników w kategoriach do lat sześciu, organizatorzy postanowili stworzyć nową kategorię dla dzieci do lat czterech, w której można startować wyłącznie na rowerkach bez pedałów. Pozostałe kategorie bez zmian. Szczegóły w regulaminie na stronie Podhale Tour - Zawody kolarskie (tcorzel.pl).

Trasa będzie poprowadzona na bieżni i odcinkami trawiasto-asfaltowymi stadionu, pętla będzie liczyła około 600 metrów a ilość okrążeń zostanie dostosowana do wieku startujących. Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny, z wyjątkiem nowo wprowadzonej kategorii dzieci do lat czterech, gdzie można startować tylko na rowerku bez pedałów. Przypominamy, że zapisy od godziny 13:00, limit uczestników 150, a pierwsze wyścigi już o 14:00. Proszę rodziców i opiekunów o wcześniejsze przybycie do biura zawodów, by zdążyć ze zgłoszeniami, gdyż może zabraknąć czasu lub limit przyjęć zostanie wcześniej wyczerpany.
Zawody Mini Podhale Tour o Grand Prix Czarnego Dunajca są organizowane już po raz dziesiąty. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się nowo wprowadzona klasyfikacja rodzinna, do której wlicza się start trojga osób ( rodzice i dzieci). Organizatorzy przygotowali dla najlepszych trofea sportowe a każdy otrzyma pamiątkowy medal, także wszystkie dzieci wezmą udział w losowaniu fantów.


Organizatorem jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice natomiast współorganizatorzy to Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej i Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Pierwszego lipca odbędą się jeszcze zawody w Spytkowicach a cały cykl zakończy się tradycyjnie w Rabie Wyżnej 9 września, tam też zostaną wyłonieni zwycięzcy w klasyfikacji generalnej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Patronat honorowy nad cyklem zawodów Mini Podhale Tour 2023, objął Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stanisław Kowalcze

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl