Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
14.05.2023 | Czytano: 141

Wylicytowane na Targach BookGame szachy, pomogą ukraińskim dzieciom

Pierwsza edycja Targów BookGame była okazją nie tylko do poznania setek gier planszowych, zabawek edukacyjnych, książek i komiksów, ale i wylicytowania unikatowych szachów wykonanych przez Łukasza Wiciarza – jednego z najbardziej cenionych polskich autorów szachów kolekcjonerskich – podpisanych przez Jana Krzysztofa Dudę, arcymistrza szachowego.

Gablota z szachami, która ustawiona była w lobby EXPO Kraków przez 3 dni Targów BookGame, przyciągała spojrzenia wystawców i odwiedzających. Nic dziwnego. Żółte i niebieskie figury nawiązujące do flagi Ukrainy zachwycają starannością wykonania. Figury mają 19 cm wysokości i powstały z drewna lipowego.


Licytacja, która rozpoczęła się 4 maja na platformie onebid.pl, zakończyła się kwotą 7 000 zł podczas finałowej aukcji w trakcie Targów BookGame. Aukcję poprowadziła Róża Wroniszewska, właścicielka Domu Aukcyjnego, który podjął się pro bono zorganizowana licytacji.


Dochód przeznaczony jest na pomoc osieroconym dzieciom z Ukrainy przebywającym w Polsce, jak i pozostającym w kraju. Za pozyskane środki Fundacja Team Kraków zakupi najpotrzebniejsze artykuły, tj. żywność, pomoce szkolne, środki medyczne, artykuły higieniczne, odzież. Fundacja Team Kraków.

Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl