Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
12.05.2023 | Czytano: 115

Grand Prix Rabki-Zdroju (+zdjęcia)

Mocnym akcentem rozpoczął się tegoroczny cykl zawodów rowerowych Mini Podhale Tour, którego inauguracja odbyła się 7 maja w Rabce-Zdroju. Mimo przenikliwego zimna, na starcie usytuowanym w miasteczku ruchu drogowego w Parku Zdrojowym, zameldowała się rekordowa ilość - 125 uczestników.

Swą obecnością i chęcią rywalizacji zaimponowały zwłaszcza najmłodsze dzieciaki, wśród których było sporo bardzo dobrze radzących sobie trzy-czterolatków. Niemniej jednak wszyscy startujący zasłużyli na uznanie. Ciekawa i urozmajcona trasa wytyczona po trawiastych i asfaltowych ścieżkach, wymagała okazania zaawansowanych umiejętności technicznych oraz dobrego przygotowania kondycyjnego.

Z satysfakcją należy stwierdzić, że od tej strony zdecydowana większość uczestników poradziła sobie doskonale i poszczególne wyścigi przebiegały bardzo płynnie. Duża w tym zasługa również sprawnej koordynacji, obsługi technicznej, sedziowania i prowadzenia zawodów w czym od lat wyróżniają się organizatorzy z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice. Najprzyjemniejszą częścią tej imprezy była ceremonia dekoracji zwycięzców. Oprócz tradycyjnych trofeów sportowych dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych, każdy uczestnik otrzymał z rąk burmistrza Rabki-Zdroju pana Leszka Świdra, pamiątkowy medal za uczestnictwo. W dekoracji wzięli udział również pan Marek Szarawarski- radny Powiatu Nowotarskiego i pan Kazimierz Bielak - prezes TC Orzeł. Nowością w tym roku jest wprowadzenie klasyfikacji rodzinnej, która została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem i w której zwyciężyli Nawarowie, przed Jędrolami i Ficami.

Pan Leszek Świder, burmistrz Rabki-Zdroju podziękował dzieciom za udział w zawodach i wspaniałą walkę oraz ich rodzicom za trud wychowawczy i mądre kierowanie rozwojem fizycznym i duchowym swych pociech. Na koniec odbyło się z niecierpliwością wyczekiwane losowanie nagród rzeczowych.Kolejne zawody już 21 maja we Wróblówce o Grand Prix Czarnego Dunajca.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz przy wsparciu finansowym Rabki-Zdroju


Stanisław Kowalcze
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl