Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
04.05.2023 | Czytano: 131

Polacy pokonali Koreę Południową w MŚ Dywizji IB

Wczoraj reprezentacja Polski rozegrała czwarty mecz w Mistrzostwach Świata Dywizji IB. W Nottingham Biało-Czerwoni pokonali Koreę Południową 7:0. Nasza drużyna jest coraz bliżej awansu do Elity. W piątek na zakończenie turnieju Polacy zmierzą się z Rumunią.

Polacy pokonali Koreę Południową w MŚ Dywizji IB
Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:30 i będzie transmitowane w TVP Sport.

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja kadra narodowa zaprezentowała świetną formę i skuteczność. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:0. Bramkę zdobył Alan Łyszczarczyk, który huknął z dystansu, a w ostatnich sekundach tej odsłony gry gola strzelił Bartłomiej Jeziorski. W drugiej tercji Polacy przez cztery minuty grali w przewadze, bo Seungjae Lee uderzył kijem Bartosza Fraszkę. W tym czasie podopieczni Roberta Kalabera strzelili dwa gole. Później, grając w przewadze, Polacy znowu wpakowali krążek do siatki. Wyróżniającym zawodnikiem był Bartłomiej Jeziorski, który zaliczył dublet. W trzeciej tercji podopieczni Roberta Kalabera nie zwalniali tempa, w ostatniej odsłonie karnego wykorzystał Krystian Dziubiński.

- Wygraliśmy wysoko, ale nie było wcale łatwo, bo pierwsza tercja, mimo że prowadziliśmy 2:0, było najgorsza w naszym wykonaniu w tym turnieju – zaznaczał napastnik Alan Łyszczarczyk.

- Dziękuję chłopakom za zaangażowanie, nie pozwolili za wiele rywalowi. Z radością patrzy się na grę tej drużyny. Każdy kibic w Polsce może być dumny z tego zespołu – mówił Robert Kalaber.

W czwartek dzień przerwy, a w piątek 5 maja o godz. 13:30 rozpocznie się ostatni mecz Biało-Czerwonych w turnieju. Rywalem naszego zespołu będzie Rumunia. Biało-Czerwoni, którzy w Nottingham trzy mecze wygrali i jeden przegrali po dogrywce, są bardzo blisko awansu do Elity. - Rumunia walczy o utrzymanie, dlatego też na pewno czeka nas trudne spotkanie – przyznał Łyszczarczyk.

IIHF 2023 Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB
29 kwietnia – 5 maja, 2023
Nottingham, Wielka Brytania


Wyniki i Terminarz Turnieju

29 kwietnia, sobota

Polska – Litwa 7:0
Rumunia – Włochy 2:6
Korea Południowa – Wielka Brytania 0:4

30 kwietnia, niedziela

Litwa – Rumunia 2:3
Wielka Brytania – Polska 5:4 po dogrywce
Włochy – Korea Południowa 6:1

2 maja, wtorek

Rumunia – Korea Południowa 2:5
Włochy – Polska 2:4
Wielka Brytania – Litwa 3:0

3 maja, środa

Korea Południowa – Polska 0:7
Litwa – Włochy, godz. 17:00
Wielka Brytania – Rumunia, godz. 20:30

5 maja, piątek

Polska – Rumunia, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
Litwa – Korea Południowa, godz. 17:00
Włochy – Wielka Brytania, godz. 20:30, Transmisja TVP SportFot. Bartosz Frączek/Polski Hokej
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl