Środa, 22 maja | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
26.03.2023 | Czytano: 335

"Przeszkadzamy szatanowi i jego sługom"

Kilkuset wiernych wzięło udział w marszu modlitewnym w obronie Honorowego Obywatela Miasta św. Jana Pawła II, który wczoraj po południu przeszedł ulicami Nowego Targu.

Na koniec, pod Ratuszem na nowotarskim Rynku organizatorzy przekazali na ręce burmistrza Grzegorza Watychy protest przeciwko atakom mającym na celu podważenie autorytetu Papieża-Polaka.

Idący z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Rynek z kilkumetrowym feretronem z wizerunkiem św. Jana Pawła II wierni odmawiali różaniec modląc się m.in. za bluźnierców i ludzi, którzy obrażają uczucia religijne katolików. Wśród jego uczestników byli m.in. burmistrz Grzegorz Watycha i przewodniczący rady miasta Grzegorz Luberda. Padał deszcz, nad Nowym Targiem przeszła krótka wiosenna burza, ale nie przeszkodziło to w marszu, który dotarł pod Ratusz. Tu, po modlitwie, okolicznościowe przemówienie wygłosił proboszcz parafii św. Królowej Jadwigi ks. Henryk Paśko. - Komu przeszkadzasz Ty, komu przeszkadzamy my - pytał, mając na myśli Jana Pawła II i Katolików. - Odpowiedź jest prosta: przeszkadzamy szatanowi i jego sługom.Na zakończenie Jakub Swalarz z Akcji Katolickiej, w obecności nowotarskich księży, wręczył burmistrzowi miasta protest, który następnie został rozdany uczestnikom marszu, a zgromadzeni odśpiewali "Boże coś Polskę".r/ fot. Szymon Pyzowski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl