Czwartek, 20 czerwca | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
21.03.2023 | Czytano: 118

SP w Krynicy-Zdroju: otwarci na nowoczesną edukację

W dniach 20 i 21 marca 2023 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Podczas ich trwania placówkę odwiedziły tłumy ósmoklasistów i uczniów szkół podstawowych z regionu.

SP w Krynicy-Zdroju: otwarci na nowoczesną edukację
Zaprezentowane zostały kierunki kształcenia, oferta edukacyjna, koła zainteresowań, oferta zajęć pozalekcyjnych, dodatkowych zajęć sportowych oraz realizowane projekty unijne (Erasmus +i Power).

- Zaprosiliśmy również naszych absolwentów, którzy często nas odwiedzają i co ważne - identyfikują się ze szkołą. Profesjonalne pokazy barmańskie zaprezentował Wojciech Urbański - mistrz świata w barmaństwie klasycznym. Ukończył Krakowską Szkołę Barmanów i Kursy Barmańskie I i II stopnia oraz wiele szkoleń. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Barmanów, systematycznie bierze udział w konkursach. Jego największym osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Świata w RPA oraz wywalczenie czterokrotnie tytułu Mistrza Polski Calvados Cup. Razem z kolegą Łukaszem Ogórkiem reprezentowali Champions Bartender Quality - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.

Swoje umiejętności zaprezentowała też Sylwia Chmielowska, która działa w branży beauty. Na swoim koncie ma udziały w konkursach makijażu, które owocowały miejscami na podium oraz licznymi wyróżnieniami. Od ponad dwóch lat godnie reprezentuje tytuł Top Lamimaker marki My Lamination.

- Jak zwykle mogliśmy liczyć na Karolinę Wolak - trenerkę personalną, instruktorkę fitnessu, mistrzynię Polski w cheerleaderingu, która prowadzi dziecięco-młodzieżowy zespół taneczny Fruciaki, w którym tańczą nasze uczennice - odnoszący sukcesy sceniczne na arenie krajowej i międzynarodowej – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz. - Zdjęcia i filmy to zasługa absolwentów Fotolatka Fotografia Ślubna i Filmowanie, firmy zajmującej się fotografowaniem i filmowaniem wesel, studniówek i różnych imprez okolicznościowych, a także szeroko pojętymi usługami fotograficznymi.

ZSP Krynica-Zdrój odwiedzili uczniowie ze szkół podstawowych w Krynicy-Zdroju, Powroźniku, Żegiestowie, Muszynie, Muszynie-Folwarku, Nowej Wsi, Kąclowej, Florynce, Bereście, Polanach, Piorunce, Mochnaczce Wyżnej oraz Tyliczu.

Podczas Dni Otwartych działało również Mobilne Centrum Edukacji, którego prezentacji dokonał Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki razem ze Starostą Nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim.

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej szkoły: https://zspkrynica.pl/rekrutacja/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl