Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
16.03.2023 | Czytano: 332

Katarzyna Szepieniec nową dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

Zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego z początkiem marca stanowisko Dyrektora Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach objęła Pani Katarzyna Szepieniec.

Katarzyna Szepieniec nową dyrektor Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Uroczyste przekazanie aktu powołania odbyło się podczas spotkania Małopolskich Kadr Kultury w Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie. Dokument wręczyła Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wraz z Panią Moniką Gubałą, Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Małopolskiego a Panią Katarzyną Szepieniec w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach i programu działania będzie obowiązywała przez 4 lata od dnia powołania tj. do lutego 2027 r.

Podczas spotkania pożegnano również byłego dyrektora instytucji Pana Zdzisława Tohla. Wieloletni Dyrektor Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach odznaczony został Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (łac. chwała sztuce). To polskie odznaczenie resortowe nadawane jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Uroczystego odznaczenia dokonała Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Spotkanie było też okazją, aby podziękować Pani Magdalenie Zalesko, Wicedyrektor Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach za pełnienie obowiązków dyrektora instytucji w okresie od stycznia do lutego 2023 tj. w czasie oczekiwania na objęcie stanowiska przez osobę rekomendowaną przez komisję konkursową.

W spotkaniu w Wygiełzowie w Muzeum Zachodniej Małopolski oprócz Pani Iwony Gibas - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, Pani Moniki Gubała - Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego wzięli również udział dyrektorki i dyrektorzy wszystkich instytucji kultury Województwa Małopolskiego.


Foto: źródło UMWM
Źródło muzeum.gorlice.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl