Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
13.03.2023 | Czytano: 106

Najlepsi paranarciarze biegowi rywalizowali w Klikuszowej (zdjęcia)

Przed dwa dni na obiektach Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbywały się Mistrzostwa Polski w paranarciarstwie biegowym, które były częścią Mistrzostw Polski w parasportach zimowych

Pierwszy dzień to rywalizacja na długich dystansach, z kolei w drugim dniu odbyły się sprinty.

Gwiazdą mistrzostw był Witold Skupień, zawodnik Zoma Team Obidowiec Obidowa, który kilka tygodni temu świętował swoje pierwsze w karierze mistrzostw świata, wywalczone w szwedzkim Östersund. Na krajowym podwórku Witek rzecz jasna również nie miał sobie równych.

- Bardzo się cieszę, że można powiedzieć u siebie w domu, kończę swój zdecydowanie najlepszy w karierze sezon, a jego zwieńczeniem są kolejne tytuły Mistrza Polski. Czekałem na taki sezon 11 lat bo tyle czasu już biegam na nartach, no i się doczekałem – podkreśla Skupień.

Złoto i srebro to z kolei dorobek Iwety Faron, dla której ostatnie w sezonie zawody były… pierwszymi.

- Dla mnie to był sezon stracony przez kontuzję. Praktycznie mogę powiedzieć, że przeleżałam cały rok. Rehabilitacja na szczęście powoli daje efekty, więc podjęłam decyzję że bez żadnych przygotowań i „napinki” wystartuje w Mistrzostwach Polski. Wyszło nawet fajnie, więc jestem zadowolona – podsumowała swój start Faron.

Po medal mistrzostw Polski sięgnęli także inni zawodnicy klubu Obidowiec Obidowa: Bartłomiej Sęk (dwa razy brąz), Filip Łyjak (złoto i srebro), Sylwia Drozdowska (dwa razy złoto), Krystian Parniewicz (brąz), Mateusz Cecelon (brąz), Piotr Grzeszykowski z przewodnikiem Dominikiem Faronem (złoto)

Gościem specjalnym zawodów w Klikuszowej była Jadwiga Guzik. To znakomita w przeszłości zawodniczka, która w dorobku ma kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

- Podziwiam wszystkich tych ludzi, którzy tutaj startują. Oczywiście pod względem sportowym jest spora przepaść między niektórymi zawodnikami, ale to tutaj nie ma większego znaczenia. Wielkie brawa należą się wszystkim bez wyjątku, za to że mimo tych swoich problemów, z którymi zmagają się na na co dzień, potrafią ubrać narty, wyjść na trasę i przebiec wcale niełatwą trasę jaka jest tutaj w Klikuszowej – zaznaczyła Guzik.

Patronat nad Mistrzostwami Polski objęła m.in. gmina Nowy Targ

- Było nam niezmiernie miło gościć uczestników w naszym, Centrum Narciarstwa Biegowego. Były to pierwsze tego typu Mistrzostwa na naszym terenie, ale mam nadzieję, że nie ostatnie. Gratuluję medalistom, ale słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom bez wyjątku – powiedział przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ Wiesław Parzygnat.

- Sportowo i organizacyjnie uważam mistrzostwa za bardzo udane. W biegach narciarskich potwierdziliśmy, że nie mamy sobie równych, a Klikuszowa myślę że pokazała że jest w stanie zorganizować zawody najwyższej rangi – podsumowała Zofia Faron, wice prezes i trenere Zoma Team Obidowiec Obidowa i osoba w dużej mierze odpowiedzialna za organizację Mistrzostw Polski w Klikuszowej.

Mat. PrasowyKomentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl