Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
25.02.2023 | Czytano: 112

Krasomówczynie z Łącka

Regina Tomaszek i Magda Piksa – uczennice Zespołu Szkół w Łącku awansowały do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Dzisiaj odbył się pierwszy etap krakowskich eliminacji, w którym wzięło udział 37 uczniów ze szkół województwa małopolskiego, w tym ze Starego Sącza, Nowego Targu, Wojnicza, Skawiny i Krakowa.

Krasomówczynie z Łącka
Regina Tomaszek z klasy IVa i Magdalena Piksa z IIa zakwalifikowały się do kolejnego etapu i 6 marca pojadą na Uniwersytet Jagielloński.

- Dzisiejsze eliminacje odbyły się w formie online na platformie Teams. Niektórzy uczniowie łączyli się bezpośrednio z własnych szkół; inni przybyli do różnych placówek kulturalnych. Uczennice z ZS w Łącku, pod opieką Anny Skalskiej, pojechały do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki w Starym Sączu.

Konkurs krasomówczy jest dużym wyzwaniem. Ocenie podlega nie tylko sposób mówienia, ale również sam tekst. Trzeba go więc najpierw stworzyć. Myślą przewodnią tegorocznej edycji były słowa Wojciecha Korfantego: „Nie zdajemy sobie sprawy ze swojej wielkości, ale także ze swojej odpowiedzialności”. Pięciominutowe przemówienia na ten temat należało napisać i wygłosić z pamięci.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl