Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
25.01.2023 | Czytano: 132

Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Stanisławy Celińskiej (zdjęcia)

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie burmistrza Leszka Świdra wzięli w nim udział mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i rabczańskich instytucji, radni i zaproszeni goście, wśród nich Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Obecnych powitał dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara, a następnie oddał głos gospodarzowi, burmistrzowi Leszkowi Świdrowi.

Ważnym punktem Spotkania Noworocznego były podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój gminy.

- Chcieliśmy dziś podziękować ludziom, instytucjom, stowarzyszeniom, czy klubom sportowym, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności i naszej gminy. Chcemy im podziękować za to, że nie tylko rozwijają swoje pasje, ale również tymi pasjami zarażają innych, organizują ważne i istotne wydarzenia, obejmujące naszą gminę i wykraczające poza nią. Ludzie, którzy w nich pracują, poświęcają do tego swój czas i nikt im za to nie płaci. Dlatego chcielibyśmy dziś, choćby w ten sposób, im za to podziękować za tę pracę i wkład – mówił włodarz gminy.

Z jego rąk i wiceburmistrz Małgorzaty Gromali podziękowania odebrali: Jan Ceklarz - Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec, Iwona Haberny - Rabka Festival, Jacek Klinowski – Orkiestra Dęta OSP w Rabce-Zdroju, Małgorzata Rybińska - Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar, Maria Daszkiewicz - Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Barbara Moś – Stowarzyszenie Europe4Youth, Adrian Gut – Street Workout Caliathletics Highlander Cup, Tomasz Koperniak - Rabczańskie Stowarzyszenie Rowerowe Cyklo-Rabka, Marek Szarawarski - Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju, Leszek Świder - Puchar Szlaku Solnego, Daniel Kościelniak - Didigol Rabka-Zdrój, Joanna Lichoń - UKS ROMER Rabka-Zdrój oraz Michalina Maciuszek- Stowarzyszenie Olympic.

Potem przyszedł czas na podziękowania od dyrektorów szkół i przedszkoli dla nauczycieli, rodziców i osób szczególnie wyróżniających się w działalności na rzecz tych placówek. Podziękowania odebrał też na scenie Czesław Rapacz, prezes OSP Ponice.

Po podziękowaniach głos zabrał wiceminister Edward Siarka, który dodał, że podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy dostrzegając tragedię wojenną naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, ruszyli z pomocą ofiarom wojny na Ukrainie. - Otworzyliśmy serca i pokazaliśmy, że możemy liczyć na drugiego człowieka – zaznaczył. - Wszyscy, którzy pomagali i pomagają, zasługują na wielkie uznanie.

Potem przyszedł czas na noworoczne życzenia od przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Żółtka i burmistrza. - W Nowy Rok wchodzimy z nadzieją, wierząc że będzie on lepszy i przyniesie nam – obok nowych wyzwań – także wiele sukcesów. Życzę Państwu, by 2023 rok był dla nas wszystkich rokiem wspaniałych pomysłów i przedsięwzięć. Wierzę, że nadchodzący czas da nam okazję do budowania silnej lokalnej społeczności - po życzeniach na nowy rok, które złożył burmistrz Leszek Świder, odbył się koncert. W tym roku przed rabczańską publicznością wystąpiła uznana aktorka i pieśniarka – Stanisława Celińska z zespołem, której udany występ publiczność nagrodziła owacyjnymi brawami. W foyer teatru na gości Spotkania Noworocznego czekały przysmaki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl