Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
18.01.2023 | Czytano: 223

Wypadek autokaru z dziećmi (zdjęcia)

Autokar wiozący dzieci na narty wpadł w poślizg, staranował zaparkowanego busa i przebił ogrodzenie posesji. W groźnie wyglądającym zdarzeniu do jakiego doszło rano w Czarnej Górze (powiat tatrzański) na szczęście nikt nie ucierpiał.

Wypadek autokaru z dziećmi (zdjęcia)
Na stromej drodze prowadzącej przez Czarną Górę autobus wiozący dzieci przebywające na feriach zimowych wpadł w poślizg. Kilkunastotonowy pojazd mimo skręconych kół pojechał prosto na zaparkowany pojazd. Bus pchany przez autobus przebił betonowe ogrodzenie i zatrzymał się częściowo na prywatnej posesji.

- Jechałem bardzo wolno. Droga była posypana, ale był lód. Skręciłem koła, ale autobus jechał jak na sankach - mówi kierowca.

Na miejsce wypadku przybyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Policja ustala okoliczności, w jakich doszło do zderzenia pojazdów.

Na szczęście żadne z dzieci przewożonych autobusem nie ucierpiało. Na miejsce zostały podstawione busy, które przewiozły młodzież do miejsca zakwaterowania.

Autokarem podróżowało 42 dzieci i 7 osób dorosłych. Nkt nie odniósł obrażeń.


ms/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl