Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
15.01.2023 | Czytano: 197

Prezydent na koncercie w Jaworkach (zdjęcia)

W sobotni wieczór w kościele pw. Jana Chrzciciela w Jaworkach (powiat nowotarski) odbył się świąteczno-noworoczny koncert, którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia z Krościenka. Jednym z zaproszonych gości był prezydent Andrzej Duda.

Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Krościenku nad Dunajcem oraz uczniowie z miejscowości Brody na Ukrainie, Polski Zespół Instrumentów Dętych, Kapela Jaworcanie oraz duet Towariszky prezentujący folklor muzyczny dawnych Rusinów Szlachtowskich, a także soliści: Katarzyna Ryczkowa, Klaudiusz Leśniak, Oleh Malovichko, Wojciech Kwiatek, Jarosław Olszewski, Maciej Osiecki, Agnieszka Michalik, Anna Śliwa, Patryk Citak, Paulina Pietrusza, Maria Korzeniowska, Wacław Golonka, Emilka Knutelska, Malwina Knutelska, Zosia Potoniec , Marta Hamerska, Ania Garncarczyk, Emilka Andruszko, Franek Kwiatek, Asia Hamerska, Ania Kołodziej, Martyna Nowaczyk.

W czasach tak trudnych, w dawnej łemkowskiej cerkwi wspólne granie i śpiewanie Górali, Łemków i Ukraińców nabrało symbolicznego znaczenia. To właśnie Święta Bożego Narodzenia są symbolem pokoju, jedności i miłości.

Na zakończenie koncertu głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Dziękując za zaproszenie podkreślał on, że to niezwykle wzruszający wieczór, pełen przyjaźni, braterstwa, a jednocześnie wielkiego optymizmu oraz wiary w zwycięstwo sprawiedliwości, uczciwości i wolności, w zwycięstwo Ukrainy nad brutalnymi napastnikami. Prezydent życzył wszystkim gościom z Ukrainy, aby mogli spokojnie wrócić do domu oraz by wrócili ich najbliżsi, którzy dzisiaj są na linii frontu.
Koncert prowadziła Aneta Legierska

jd/ zdj. Joanna Dziubińska

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl