Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
20.12.2022 | Czytano: 75

Wyróżnienia dla MCM

„Wysoka jakość w ochronie zdrowia” takie wyróżnienie otrzymało Mościckie Centrum Medyczne w konkursie, w którym świadczenia oceniali naukowcy i praktycy zarządzania jakością. Ponadto nasza spółka znalazła się w gronie kilku placówek służby zdrowia, które otrzymały też znak jakości „Grand Quality”. Mościckie Centrum Medyczne zdobyło także certyfikat „Firma na Medal”.

Ponadto spółka znalazła się w gronie kilku placówek służby zdrowia, które otrzymały też znak jakości „Grand Quality”. Mościckie Centrum Medyczne zdobyło także certyfikat „Firma na Medal”.

W konkursie medycznym wyróżniono przychodnie, laboratoria i szpitale z całej Polski, podejmujące oryginalne i skuteczne działania na rzecz rozwoju kultury jakości, zapewniania wartościowych świadczeń i budowania efektywnych relacji z pacjentami. Sprawdzania poszczególnych jednostek dokonali pracownicy naukowi uczelni i praktycy – menadżerowie oraz audytorzy jakości związani z rynkiem świadczeń medycznych. W kapitule zasiadali m.in. prof. Piotr Tyszko z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i prof. Maciej Urbaniak kierownik Katedry Logistyki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

- Przyznanie tej nagrody oznacza, że jesteście liderami w skali kraju w zakresie mądrego i odpowiedzialnego zarządzania, wdrażania innowacji, ukierunkowanych na dobro pacjentów, pracowników i kontrahentów – mówił wręczający wyróżnienie prezes Instytutu Jakości Piotr Celej. Podkreślił on, że to wyróżnienie dla działających kreatywnie menadżerów, ale również pracowników podmiotów ochrony zdrowia. - Cieszy nas, że dostaliśmy też statuetkę Grand Quality, którą otrzymało jedynie kilka placówek, ocenionych najwyżej. Uważam, że to wyróżnienie dla całego naszego zespołu. Jestem przekonany, że będzie motywacją do tego, aby zwracać jeszcze większą uwagę na jakość – mówi prezes Mościckiego Centrum Medycznego. - Jakość jest dla nas szczególnie ważna, tym bardziej, że wciąż pojawiają się obszary świadczeń, który na nowo się uczymy, jak choćby prowadzenie Hospicjum Stacjonarnego, uruchomionego w połowie roku – tłumaczy Elżbieta Kurowska, kierownik Oddziału Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej. - Staramy się w jak największym stopniu dopasowywać paletę świadczeń do oczekiwań pacjentów, stąd od początku roku uruchamiamy np. świadczenia Poradni Endokrynologicznej, finansowane przez NFZ – dodaje Klaudia Ciochoń, kierownik Działu Organizacji, Nadzoru i Rozliczeń Usług Medycznych. Certyfikaty wręczono podczas gali w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. W sumie zgłoszenie do konkursu przesłano blisko 130 podmiotów, z czego około 30 otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”, a osiem także statuetkę Grand Quality.

W konkursie Firma na medal w kapitule zasiadali: naukowcy, dziennikarze i reprezentanci środowisk konsumenckich. Oceniano firmy, dla których ważne są takie wartości jak: uczciwość, rzetelność, odpowiedzialność społeczna. Jednym z najistotniejszych czynników była satysfakcja pacjenta. Do konkursu zgłoszono ponad 200 podmiotów. Certyfikaty zostały przyznane blisko 40stu spośród nich.

Źródło mar. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl