Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
09.11.2022 | Czytano: 219

Rajd Niepodległości Polski

Aby godnie uczcić Święto Niepodległości oraz oddać hołd Ojczyźnie i jej wyzwolicielom, Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice organizuje 11 listopada rowerowy Rajd Niepodległości.

Rozpoczęcie o godzinie 8:00 Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Spytkowicach, po czym rowerzyści wyruszą na trasę rajdu. Jest to doniosłe i patriotyczne wydarzenie, dlatego każdy uczestnik będzie miał przypięte do roweru drzewce z zatkniętą na nim flagą Polski, a z głośników popłyną znane patriotyczne pieśni.

Ze Spytkowic uczestnicy wyruszą do Czarnego Dunajca, gdzie o godz 12:00 wezmą udział w publicznym odśpiewaniu Hymnu Polski. Następnie kolumna rajdu skieruje się do Nowego Targu, gdzie zostanie złożona wiązanka kwiatów pod tablicą pamięci w Rynku. Kolejnym miejscem na trasie rajdu będzie Rabka-Zdrój, gdzie również, pod niedawno odsłoniętym pomnikiem Legionistów w Ogrodzie Różańcowym przy kościele pw. św. Marii Magdaleny, uczestnicy rajdu złożą kwiaty. Ostatnim etapem Rajdu Niepodległości będzie uroczyste zakończenie w Spytkowicach.

W rajdzie czynnie biorą udział członkowie TC Orzeł Spytkowice, ale każdy może również przyczynić się do uczczenia Święta Niepodległości Polski. Mając w pamięci, do Polaków, wykrzyczane głośno słowa św. Jana Pawła Wielkiego - „To jest moja Matka ta Ojczyzna”! - organizatorzy gorąco zapraszają społeczność patriotyczną Podhala do organizowania się i gromadzenia z flagami na trasie, podczas przejazdu kolumny rajdu, w ten sposób zostanie wyrażona miłość do naszej Ojczyzny oraz oddana Jej cześć i chwała. „Matka” nasza na to zasługuje. Patronat honorowy nad rajdem sprawuje Starosta Nowotarski Krzysztof Faber i Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek.

Trasa rajdu Niepodległości:

9:30 – Spytkowice, przejazd w górę i powrót poza wodę
10.10 – Raba Wyżna
10:50 Pieniążkowice
12:00 - Czarny Dunajec
12:35 – Długopole
12:50 – Ludźmierz
13.20 – Nowy Targ
13:50 - Rdzawka
14:20 - Rabka-Zdrój
15:00 Skawa - Spytkowice.

Organizatorzy, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl