Sobota, 13 kwietnia | Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
02.11.2022 | Czytano: 106

Msza św. na zakończenie sezonu flisackiego (zdjęcia)

W poniedziałek 31 października ostatni raz w tym roku flisacy spłynęli tratwami ze Sromowiec do przystani w Szczawnicy. Zakończył się kolejny sezon spływów po Dunajcu. Jak co roku flisacy dziękowali Bogu za bezpieczny i udany sezon.

W tym roku ponad 295 tys. turystów skorzystało z tej największej pienińskiej atrakcji jaką jest spływu przełomem Dunajca. Flisacy oceniają sezon 2022 jako jeden z najlepszych pod względem frekwencji.

W niedzielę 29 października w szczawnickim kościele parafialnym odbyła się  Msza Święta dziękczynna sprawowana przez proboszcza parafii Tomasza Kudronia w intencji  flisaków i ich rodziny. Wiele osób z tego grona włożyło regionalne stroje. Liturgię ubogacił śpiew flisackiego chóru oraz flisackie głosy czytających Słowo Boże.
W mszy świętej uczestniczył m.in Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec Jerzy Regiec, członkowie zarządu stowarzyszenia oraz poczty sztandarowe ze wszystkich miejscowości z których pochodzą flisacy.jd / Parafia Szczawnica

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl