Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
29.06.2022 | Czytano: 104

Park Rozrywki Rabkoland otwiera nową strefę tematyczną i zaprasza na huczne urodziny Owieczek Irenek

Już w najbliższą sobotę, 2 lipca, w Parku Rozrywki Rabkoland zostanie otwarta szósta strefa tematyczna - Farma Cioci Maryni, a w niej najmłodsi znajdą cztery nowe atrakcje. Ponadto tego dnia park będzie świętował kolejne urodziny Owieczek Irenek.

Z tej okazji zaplanowano premierę specjalnego, autorskiego albumu muzycznego Rabkolandu, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu lokalnego duetu muzycznego. Nie zabraknie też wspólnych zabaw ze znanym magikiem-animatorem.

Park Rozrywki Rabkoland, zlokalizowany w Rabce-Zdrój, istnieje już od ponad 30 lat, mogą go zatem pamiętać ze swojego dzieciństwa obecni rodzice kilkulatków. Warto odbyć sentymentalną wycieczkę do tego miejsca ze swoją pociechą właśnie teraz, bo już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna odsłona metamorfozy Rabkolandu - otwarcie nowej, szóstej już strefy: Farmy Cioci Maryni. Pierwszy etap przemiany parku zakończył się dokładnie trzy lata temu, kiedy Rabkoland zmienił się w park tematyczny, podzielony na pięć krain. To właśnie wtedy w parku zamieszkały Owieczki Irenki i w związku z tym na najbliższą sobotę zaplanowano huczne świętowanie ich urodzin. Obchody uświetni koncert lokalnego duetu muzycznego “Bobass dla dzieci” - tym razem wyjątkowy, bo zespół premierowo wykona autorskie utwory muzyczne dla dzieci, których bohaterami są przyjaciele znani z Rabkolandu, m.in. krokodyl Oskar, Pan Trzmiel czy wspomniane owieczki. Dodatkową atrakcją będzie pokaz znanego najmłodszym animatora i magika - Pana Buźki - i możliwość współtworzenia z nim zabawnych nagrań. Jak na urodziny przystało, na gości czekać będzie również smakowity tort. Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest tutaj.

Trzy lata temu otworzyliśmy nasz park w zupełnie nowej odsłonie - poszczególne strefy i atrakcje zyskały tematyczne dekoracje, dzięki czemu zaprosiliśmy dzieci do “zanurzenia się” w związane z nimi opowieści. Jednak nie zwalniamy tempa. Farma Cioci Maryni, nasza szósta strefa, to miejsce stworzone z poszanowaniem natury, które zapewnia najlepszy odpoczynek dla odwiedzających. Wkomponowane w istniejący drzewostan drewniane atrakcje stanowią ekologiczną alternatywę dla mechanicznych urządzeń, gdyż zużywają mniej energii. Naszym założeniem było stworzenie wesołej oazy zaprojektowanej tak, aby sprzyjała wspólnej zabawie dzieci z rodzicami. Chcemy, aby rodziny wynosiły z naszego parku bezcenne, wspólne wspomnienia - mówi Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

W Farmie Cioci Maryni na najmłodszych czekać będą obecnie cztery atrakcje: Patataj, Wesoła Farma, Foto Punkt Traktor i Wieże Warzywne, jednak docelowo stanie się ona największą strefą parku. Wesoła Farma to atrakcja znana już wcześniej odwiedzającym, jednak teraz stanęła w nowym budynku w stylu góralskiej stodoły. Dzieci, wraz z animatronicznymi zwierzętami gospodarskimi, mogą tutaj śpiewać znane piosenki. Wieże warzywne to przestronny plac zabaw, który został zaprojektowany z myślą o tym, by mogły z nich korzystać dzieci w różnym przedziale wiekowym. Chwytanie i wchodzenie na coraz wyższe wieże jest możliwe jedynie wtedy, gdy ciężar ciała jest utrzymany przez pozostałe kończyny dziecka, co zapewnia bezpieczeństwo i daje dużą ilość naprzemiennych pobudzeń półkul mózgowych. Dostępne tam rozmaite gry i zabawy stymulują motorykę małą, uczą logicznego myślenia oraz koncentracji. Ponadto wszystkie elementy, począwszy od układanek aż po dekoracje, spaja wspólna tematyka - warzywa, co ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Patataj zapewni przejażdżkę po sześćdziesięciometrowym torze w scenerii rodem z Dzikiego Zachodu, natomiast Foto Punkt Traktor to idealne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z odwiedzin nowej strefy.
Jak widać, najbliższa sobota w Rabkolandzie będzie obfitować w atrakcje, jest to zatem warta rozważenia propozycja dla tych, którzy spędzają właśnie urlop w Małopolsce lub też po prostu planują wakacyjny weekend z dziećmi.

O Parku Rozrywki Rabkoland
Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl