Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
15.04.2022 | Czytano: 101

Wielkanocna paczka pamięci dla małopolskich kombatantów

Żołnierze i pracownicy 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedzili weteranów na terenie Małopolski w ramach akcji „Paczka dla Weterana”.

Wielkanocna paczka pamięci dla małopolskich kombatantów
Wiemy, że naszym obowiązkiem jest dbać o kombatantów. Osobom w podeszłym wieku ciężko jest na dłużej wyjść z domu i zrobić zakupy, dlatego tak ważne jest wsparcie z naszej strony. Istotną kwestią jest pamięć – zwykła rozmowa z weteranem jest cennym doświadczeniem i lekcją dla każdego z nas – mówi por. Adam TRĘBACZ, Oficer Prasowy 11 MBOT.

Wielkanocna paczka zawiera między innymi: chleb, słodycze, ciasta, kawę i herbatę, wędliny, konserwy, makarony, mąkę, cukier, ryż, owoce, środki czystości oraz życzenia świąteczne.

Tegoroczną świąteczną akcję wsparli: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Małopolski Urząd Wojewódzki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Strzelectwa w Rzeczpospolitej Polskiej „Celestat”, reprezentowane przez Prezesa Zarządu Henryka Kuśnierza i Wiceprezesa Zarządu Jana Adama Księżyka, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Krakowie, reprezentowany przez Janusza Wójcika, a także zaprzyjaźnieni z tymi organizacjami Bracia Kurkowi w tym Zdzisław Grzelka, Marek Zuski, Lech Sobieszek, Krzysztof Matzka, Reginald Sas-Jaworski, Janusz Chwajoł, Krzysztof Wójcik, Michał Kuźmicz oraz firmy BRUK-BET, Wawel SA, E. Wedel, ZGK "Bolesław", Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wołex, Józef Kuczka Piekarnia-Cukiernia z Łodzi, Delikatesy „Śnieżka”.

mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl