Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
23.02.2022 | Czytano: 159

Architekt z Krakowa najlepszy na świecie

Leszek Kalandyk - założyciel i główny projektant krakowskiej pracowni LK&PROJEKT - otrzymał nagrodę "Najlepszy architekt 2021 roku", przyznawaną przez międzynarodowe, uznane na całym świecie Stowarzyszenie Architektów TAC (The Architecture Community)

Celem tych jednych z najbardziej renowowanych trofeów jest wyróżnienie oraz promowanie kreatywnych i nowatorskich projektów, które na nowo zdefiniują architekturę. Jury złożone z trojga wybitnych znawców architektury oceniało najlepszych twórców w kilkunastu kategoriach konkursowych związanych z architekturą i designem. Dzieło krakowskiego architekta – projekt domu jednorodzinnego "Gra Świateł" nagrodzono w kategorii: budownictwo mieszkalne.

W funkcjonującym również pod nazwą LK&1079 projekcie, przede wszystkim doceniono unikalną architektonicznie nowoczesną, a przy tam lekką i atrakcyjnie wizualną formę budynku. Zwrócono również uwagą na nieszablonową estetykę, przestronne kompozycje wnętrza, wysokie walory użytkowe i uniwersalny funkcjonalizm zaspokajający rozmaite potrzeby dużej rodziny. O przyznaniu zwycięskiego tytułu zadecydowała też współpraca architekta Leszka Kalandyka z inwestorami, której owocem jest wspaniałą realizacja.

Nagroda "Najlepszy architekt 2021 roku" cieszy tym bardziej, że stylistyka polskiego budownictwa jednorodzinnego nie jest zbyt często doceniana przez prestiżowe, międzynarodowe organizacje. Trudno jednak nie czerpać odpowiednich wzorców, na co dzień obcując z architekturą Krakowa.
Źródło materiały prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl