Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
25.01.2022 | Czytano: 100

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej.

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów.

W okresie zimowym policjanci KPP w Gorlicach, poza działaniami skierowanymi do dzieci uczestniczących w zajęciach szkolnych, spotykają się także z wypoczywającymi w plenerze.

Regularnie odwiedzają wówczas zlokalizowane na terenie powiatu stacje narciarskie. W ostatnią środę policjant zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowym odwiedzili dzieci spędzające aktywnie czas na stoku narciarskim w Sękowej.

Promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m. in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia.

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku. Pytania były dostosowane do wieku uczestników, a każdy, kto prawidłowo wykonał zadanie, brał udział w losowaniu ciekawych nagród. Na wszystkich czekały drobne upominki.

Przeprowadzone działania policjantów realizowano w oparciu o założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Źródło Policja Gorlice

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl