Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
03.01.2022 | Czytano: 158

Sylwester w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia)

Hucznie Krościenko nad Dunajcem powitało Nowy 2022 Rok. Na Rynku zgromadzili się licznie mieszkańcy i turyści. Do wspólnej zabawy przygrywały im dwa zespoły, oba z gór, jeden z boliwijskich Andów, drugi z Pienin. Oba rozgrzewały swymi charakterystycznymi rytmami zgromadzoną publiczność.

Sylwester w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia)
Już wieczorem przed starą plebanią na Rynku pojawili się pierwsi uczestnicy sylwestrowej zabawy. Byli zarówno starsi, jak i młodzi oraz dzieci, które przybyły z rodzicami i dziadkami. Prócz gorących rytmów zespołu Boliwia, można było posłuchać też rodzimej Muzyki Jana Kubika, który przy okazji przypomniał tradycje Bożego Narodzenia.

Uczestnicy zabawy otrzymali także upominki niespodzianki, które rozdawali pracownicy Centrum Kultury i Promocji z Krościenka nad Dunajcem.

Zabawę przerwał toast noworoczny. Życzenia wszystkim złożyli poseł RP - Anna Paluch, prywatnie rodowita mieszkanka Krościenka nad Dunajcem, wójt gminy Krościenko nad Dunajcem - Jan Dyda oraz wiceprzewodniczący rady powiatu nowotarskiego - Jan Komorek. A potem już były wystrzałowe sztuczne ognie. Ich pokaz trwał ponad 10 minut. A na zakończenie szampańska zabawa, która była jeszcze około godziny. Wszystko, zgodnie z zaleceniami władz, odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Organizatorami sylwestrowej zabawy byli: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem na czele z dyrektorem Józefem Szałwią oraz wójt gminy Jan Dyda.

Organizatorzy, oprac. r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl