Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
10.07.2021 | Czytano: 110

„Śladami pierwszych znakarzy” czyli idziemy na Luboń Wielki trasą Stanisława Dunin-Borkowskiego

W tym roku Muzeum Wł. Orkana w Rabce-Zdroju świętuje 85-lecie. Z tej okazji przygotowany został festiwal „Muzeum w Krajobrazie. Krajobraz w Muzeum”. To już w sierpniu, a teraz pracownicy zapraszają na spacery z cyklu „Śladami pierwszych znakarzy - tropem Stanisława Borkowskiego".

„Śladami pierwszych znakarzy” czyli idziemy na Luboń Wielki trasą Stanisława Dunin-Borkowskiego
Dlaczego? Bo to m.in. krajoznawcy, pasjonaci i społecznicy przyczynili się do powstania Muzeum. "Muzeum nie istniałoby gdyby nie wysiłek ludzi, zarażonych ideą bezinteresownego, społecznikowskiego działania. Pozostała po nich koncepcja zachowania pamięci o przeszłości regionu, ogromna kolekcja etnograficzna, fotografii, rysunków, które zdobią nasze wystawy stałe w przyziemiu wieży starego kościoła" - wyjaśniają pracownicy i zapraszają: - Chodźcie z nami na spacer „Śladami pierwszych znakarzy” już 17 lipca br.

Start: Rabka Zaryte, godz. 11.00, meta: Rabka Zaryte, godz. 15.30. Długość trasy - 8 km. Zapisy przyjmowane są tutaj. Limit - 15 osób. Wstęp wolny.

Trasa: wyjście szlakiem żółtym przez Perć Borkowskiego, zejście szlakiem niebieskim. "Na widokowy szczyt Lubonia Wielkiego wejdziemy szlakiem żółtym, prowadzącym przez Perć Borkowskiego. To wyjątkowa trasa, wiodąca przez rumowisko skał, w pobliżu jaskiń i powalonych starych drzew - będziemy mieć klimat wycieczki wysokogórskiej! Wyjątkowa była także postać, której imię ten szlak nosi - po drodze poznamy trochę Stanisława Dunina-Borkowskiego i dowiemy się, skąd w ogóle wzięły się górskie szlaki. Trasa jest wymagająca, częściowo prowadzi przez gołoborze, czyli duże, niekiedy ruchome kamienie, mogą się zdarzyć strome podejścia i zejścia - będą potrzebne dobre buty" - czytamy w opisie.

Przewodnikiem będzie Magdalena Petryna – redaktorka i przewodniczka beskidzka, promotorka lokalnej i świadomej turystyki, edukatorka przyrodnicza. Jest m.in. autorką publikacji „Szlak dobrych praktyk przyrodniczych” wydanej przez Magurski Park Narodowy. www.wilczylas.pl

Organizator: Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju, Partnerzy: Miasto Rabka-Zdrój, Fundacja Rozwoju Regionu-Rabka

opr. s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl