Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
01.09.2019 | Czytano: 78

Wielki finał festiwalu „Lato z radiem” w Krakowie

W piątek 30 sierpnia na scenie w parku Jordana wystąpili m.in. Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Wrońska i Przyjaciele, Smolik oraz Król.

W trakcie muzycznego maratonu odbyło się dziesięć koncertów. Wystąpili: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Smolik / Kev Fox, The Dumplings, Król, Mazolewski / Porter, Barbara Wrońska i przyjaciele, projekt Przybysz – Przybysz, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo feat. Ritmo Bloco feat. projekt Przybysz – Przybysz.

Były muzyczne niespodzianki. Jedną z nich przygotowała Natalia Przybysz, która podczas występu rodzinnego projektu Przybysz – Przybysz zaprezentowała premierowo utwór „Ciepły Wiatr”. Singiel zapowiada najnowszą solową płytę artystki „Jak malować ogień”, która z kolei ukaże się 25 października br.

Wiele atrakcji czekało również na widzów i słuchaczy w Strefie Muzycznej przy Muzeum Narodowym. Odbyły się tam spotkania z gwiazdami festiwalu i dziennikarzami Polskiego Radia. Można było spotkać m.in. Michała Foxa Króla, siostry Przybysz, duet Smolik / Kev Fox, The Dumplings, Króla i Barbarę Wrońską.

W sobotę 31 sierpnia miał miejsce drugi dzień wielkiego finału "Lato z Radiem Festiwal 2019"

Koncert finałowy rozpoczął się od występu Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, formacji entuzjastycznie przyjmowanej w Zakopanem, Pucku i Stalowej Woli przez publiczność Festiwalu Lata z Radiem. Z Big Bandem gościnnie zaśpiewał Krzysztof Iwaneczko , który wykonał piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w porywających aranżacjach Wojciecha Kostrzewy. W sobotę zagrali także: Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow,

Źródło fot. Tomasz Cichocki i materiały prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl