Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
18.08.2019 | Czytano: 111

Nagroda starosty za wieniec dożynkowy

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w Dożynkach Gminnych w Przydonicy zorganizowanych przez Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz. Dla Koła Gospodyń Wiejskich, które stworzyło najpiękniejszy wieniec dożynkowy, starosta ufundował nagrodę finansową.

Spotkanie rozpoczęła msza św. odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Przydonicy. Po niej, kolorowy korowód przejechał przez centrum miejscowości. Na scenie prezentowały się zespoły regionalne, a jury wybierało najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Okazał się nim ten przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipiu. I to właśnie one otrzymały nagrodę starosty nowosądeckiego.

- Jestem pod dużym wrażeniem ogromu pracy, jaki panie włożyły w stworzenie wieńca – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że tradycja jest tutaj nadal ważna i że się ją pielęgnuje.

Nagrody dla KGW, które zajęło II miejsce ufundował Zygmunt Paruch – prezes Tauron Ekoserwis (Rożnów), a za III miejsce – wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.

- Dzisiejszy dzień, 15 sierpnia, łączy w sobie święto Wniebowzięcia Matki Boskiej i święto Wojska Polskiego. To także święto rolników – mówił Zygmunt Paruch, prezes Tauron Ekoserwis (Rożnów). - Wojsko nas broni, rolnicy nas żywią. Dziękuję Wam za trud i ciężką pracę. Życzę, aby plonów wystarczyło dla wszystkich.

W dzisiejszych dożynkach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, Zygmunt Paruch – prezes Tauron Ekoserwis, radna powiatowa Barbara Szarota i oczywiście mieszkańcy Przydonicy i gminy Gródek nad Dunajcem.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl