Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
12.08.2019 | Czytano: 91

Finał Targów Cieśli Chochołów 2019 (zdjęcia)

Nagrody wręczone, rózdzka i posiady już za nami, a zadowoleni wystawcy w drodze do domów. Trzeci dzień targów to tradycyjnie podsumowanie. Scena targowa zapełniła się cieślami rywalizującymi o miano Najlepszego Cieśli.

Atrakcyjne nagrody – piły Stihl oraz eletronarzędzia dostarczone przez firmę Hollbud powędrowały w ręce zwycięzców, którzy w sobotnich zawodach rywalizowali robiąc węgły na czas, ale także i z zachowaniem kątów i pionów. Nagrody odebrali też najlepsi mechoptycy.

Zwycięzcom nagrody wręczali przedstawiciele powiatu nowotarskiego na czele ze starostą Krzysztofem Faberem – współorganizatorem wydarzenia. Swoją obecnością zaszczyciła nas starosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska, która przy okazji targów podziękowała za wsparcie udzielone podczas likwidacji szkód po przejściu ubiegłorocznej trąby powietrznej.

Jak podkreślił Józef Zborowski - pomysłodawca i organizator targów rywalizacja cieśli stała na bardzo wysokim poziomie – w Chochołowie walczyła czołówka polskiego ciesielstwa. Mechoptycy w tym roku zaskoczyli nas nie tylko nowymi wzorami, ale i sprawnością wykonywania mszenia. Dopisali też wystawcy, którzy przybyli nawet z odległych krańców Polski, a rangę Targów Cieśli 2019 doceniła słoweńska firma produkująca jedne z najlepszych na świecie kotłów CO na paliwo stałe.

Trzecia edycja Międzynarodowych Targów Cieśli poszerzona o Targi Dekarzy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Jak co roku na imprezie pojawili się nowi wystawcy, prezentując między innymi nowe technologie. - Targi z założenia mają służyć rozwojowi podhalańskiej przedsiębiorczości – mówi dyrektor targów Igor Kurkowski. - Bardzo nas cieszy fakt, iż po każdej edycji wydarzenia kilka z nowoczesnych maszyn zostaje na Podhalu. W tym roku do tych urządzeń dołączają m.in. dwie cenione w Polsce i na świecie frezarki produkowane przez Polską Grupę CNC – podkreśla.

Frekwencja wystawców i zwiedzających z roku na rok rośnie, a targi chochołowskie na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń, które wystawcy oceniają bardzo wysoko. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia.

Sponsorami targów bezpośrednio nawiązujących do tradycyjnego budownictwa podhalańskiego są Bank Gospodarstwa Krajowego, Orlen Oil, Blachotrapez a głównym partnerem Grupa Tauron. Organizatorami byli Blach-Bud Józef Zborowski, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

mat. pasowy, opr.s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl