Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
21.11.2018 | Czytano: 94

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima rozpoczęty

136 filmów konkursowych – 35 etiud studenckich z 15 krajów, 61 filmów animowanych i 40 produkcji polskich. We wtorek, 20 listopada rozpoczęła się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima.
Filmem otwarcia była kultowa "Yellow submarine"(Żółta łódź podwodna) George’a Dunninga z niezapomnianą muzyką zespołu The Beatles. Od premiery słynnej animacji minęło już pół wieku

O Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura w konkursie Etiuda, powalczy 35 zakwalifikowanych do finału etiud. Z kolei w organizowanym po raz drugi konkursie animacji polskiej widzowie otrzymają niecodzienną okazję zobaczenia, jak wartościowe i różnorodne są animacje stworzone przez Polaków. ANIMA.PL obejmie 40 produkcji – z ponad 100 zgłoszonych. W tym konkursie statuetki Żmija wręczy jury, którego przewodniczącym jest polski twórca i pedagog Hieronim Neumann. Natomiast nagroda dla Artysty 25-lecia Festiwalu Etiuda&Anima trafi do rąk jednego z najbardziej uznanych twórców animacji poklatkowych Jana Švankmajera. Na festiwalu zobaczymy jego najnowszy pełnometrażowy film „Owady”.

W ramach imprez pozakonkursowych widzowie mogą przypomnieć sobie historyczne osiągnięcia kinematografii, a także zapoznać się z niedocierającymi na polskie ekrany współczesnymi krótko i długometrażowymi animacjami.

Program jubileuszowej edycji festiwalu zamkną liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. konferencja „Animacja, fabuła, dokument”, warsztaty animacji dla dzieci i warsztaty animacji abstrakcyjnej.

Więcej informacji: www.etiudaandanima.pl
Źródło fot. Tomasz Cichocki

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl